Nemôžete sa zbaviť tuku na bruchu napriek cvičeniu a zdravej strave? Možno robíte TÚTO chybu!
Mária Dobrodenková
Mária Dobrodenková

Nemôžete sa zbaviť tuku na bruchu napriek cvičeniu a zdravej strave? Možno robíte TÚTO chybu!

Cvičíte sa, snažíte sa zdravo jesť a napriek tomu sa vám nedarí zbaviť tuku na bruchu. Dôvod môže byť prekvapivo jednoduchý.

Ilustračné foto. — Foto: reprofoto YouTube

Všetci vieme, že zbaviť sa tuku v oblasti brucha je veľmi náročné. Ako je však možné, že sa nám nedarí napriek správnej strave a pravidelnému cvičeniu? Toto sú najčastejšie príčiny, ktoré spôsobujú, že želaný výsledok je stále v nedohľadne. Najdôležitejšie je vedieť o nich a úspešne sa im vyvarovať.

Ako sa zbaviť tuku na bruchu

Ak máte svoju obľúbenú cvičebnú zostavu, ktorú opakujete so železnou pravidelnosťou každý deň, je veľmi pravdepodobné, že telo si na ňu jednoducho zvykne. Tieto cviky po čase prestanú byť účinné a hoci môžu viesť k udržovaniu určitého stavu, k zlepšeniu rozhodne nepovedú. Vyskúšajte nové sady cvikov a zaťažujte aj iné svalové partie. Často sa pri cvičení zabúda napríklad na šikmé brušné svalstvo, ktoré je veľmi dôležité nielen pre pevné brucho bez tuku, ale aj pre pevnosť chrbtice.

Ďalším dôkazom, že cvičíte nesprávne, je tiež fakt, že sa vôbec nezapotíte. Efektívne spaľovanie tukov sa totiž bez tohto sprievodného javu nezaobíde. Neváhajte preto postupne zvyšovať záťaž a posúvať svoje limity.

Striktne odmietate tuky

Keď sa povie tuk, väčšina ľudí si predstaví nezdravé jedlo, ktoré vedie k priberaniu a ukladaniu tukových zásob. Veľmi pozorne preto pri snahe schudnúť študujeme etikety, aby sa tuk nedajbože nedostal do našich úst. To je zásadná chyba. Tuk je pre náš organizmus potrebný. Je však dôležité vedieť, aký tuk by sme mali prijímať. Voľte nenasýtené tuky, ktoré telo potrebuje a dokáže ich naplno zužitkovať. Zdravý tuk nájdete v orechoch, panenskom olivovom oleji, rybách a ovocí. Zaraďte tieto potraviny do svojho jedálnička a nezabúdajte tiež na pestrosť v stravovaní.

Chýba vám magnézium

Áno, aj taká zjavná maličkosť môže byť zásadnou prekážkou v získaní vašej vysnívanej postavy. V skutočne však až o takú maličkosť nejde. Magnézium je pre naše telo veľmi potrebné a rovnako sa bez neho nezaobíde ani zdravé chudnutie. Magnézium nájdete v zelenine, rôznych druhoch mäsa, celozrnných obilninách, mlieku, strukovinách, maku, banánoch, mandliach, figách, či orechoch.

Pijete nápoje s označení „light“

Hoci nás reklama ubezpečuje, že tieto nápoje obsahujú minimum či dokonca nula kalórií, ide o dokonalé klamstvo. Množstvo výskumov opakovane potvrdilo, že tieto nápoje rapídne zvyšujú chuť na sladké a preto vo výsledku prijmeme viac kalórií, ako v prípade, že by sme pili obyčajnú vodu.

Nadmerne solíte

Soľ je veľmi nenápadnou no obrovskou prekážkou chudnutia. Okrem toho, že na seba viaže vodu, podporuje aj zvýšenú konzumáciu pokrmov s vyšším množstvom kalórií a súvisí napríklad aj so známou potrebou siahnuť po obede ešte po sladkej kalorickej bodke. Často sa stáva, že stačí len obmedziť soľ a „pneumatiky“ okolo pása sa ľahko zbavíte.

Prehnane riešite svoju postavu

Nenaplnené očakávania v oblasti výzoru a postavy nám spôsobujú výrazné pocity stresu. Ten dokáže rýchlo nabúrať metabolizmus a okrem toho vyvoláva potrebu siahnuť po nezdravých jedlách - „upokojovačoch“. Ich konzumácia vedie opäť k nespokojnosti, stresu a človek sa tak dostáva do začarovaného kruhu. Namiesto prehnaného pozorovania sa a skúmania každej nedokonalosti spravíte lepšie, ak si pripravíte pestré a zdravé jedlo a v pokoji a pomaly si ho vychutnáte. A nezabúdajte na to, že výsledky prichádzajú postupne. Ak schudnete náhle a bez zjavnej príčiny, môže ísť o závažný zdravotný problém a nie o „zázrak“.

Symptóm choroby

Ak robíte dlhodobo všetko správne a ste si istí, že žiaden z predošlých bodov sa vás netýka, problémom môže byť váš zdravotný stav. Ochorenie štítnej žľazy alebo cukrovka môžu spôsobovať nesprávne ukladanie tukov organizme. V týchto prípadoch je nutná odborná lekárska pomoc, neváhajte ju vyhľadať.

MYSLITE NA SVOJE ZDRAVIE FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…