Američania čakajú na prvú debatu, YouTube má prekvapenie
SITA
SITA

Američania čakajú na prvú debatu, YouTube má prekvapenie

Podľa analytikov sa YouTube pokúša stať globálnym hráčom na spravodajskom trhu.

WASHINGTON 3. októbra - Sociálna sieť YouTube prinesie naživo slovné súboje kandidátov na prezidenta Spojených štátoch a tiež ich „pravých rúk“ – demokrata Joea Bidena a republikánsku hviezdu Paula Ryana.

Každý užívateľ internetu na svete tak môže sledovať priamy súboj názorov, argumentov a vízií aktuálneho šéfa Bieleho domu Baracka Obamu a bývalého guvernéra Massachusetts Mitta Romneyho.

Ich prvý duel sa odohrá v stredu o o 3:00 SELČ coloradskom Denveri a jej ťažiskom bude domáca politika. Televízna diskusia, ktorá by mala podľa odhadov pritiahnuť až 60 miliónov divákov.

YouTube, ktorý v roku 2006 odkúpil internetový gigant Google za 1,6 miliardy dolárov, bude „streamovať“ aj 11. októbra debatu kandidátov na viceprezidenta a ostávajúce dve diskusie (16. a 22. októbra).

Sociálna sieť YouTube však nebude len prenášať prenosy z jednotlivých diskusii. O komentáre a trefné analýzy sa jej postará osem prestížnych partnerov – televízia ABC News, anglická verzia spravodajskej al-Džazíry, portál BuzzFeed, famózny moderátor Larry King, noviny New York Times, populárny bloger Phil DeFranco, televízia Univision (vysial v španielčine) a prestížny ekonomický denník Wall Street Journal.

Podľa analytikov sa YouTube týmto krokom pokúša stať globálnym hráčom na spravodajskom trhu. Ich odhady podporuje aj fakt, že užívatelia si na jej stránke najčastejšie hľadajú videa práve z rôznych udalostí, ktoré v tých okamihoch hýbali svetom.

Romney, ktorého kampaň je poznamenaná viacerými problémami a škandálmi, verí, že si v diskusiách dokáže vylepšiť svoje šance na zisk prezidentského kresla. Voličov pobúril najmä tajne nahratý rozhovor s darcami, v ktorom označil 47 percent Američanov za "od štátu závislých neplatičov daní".

Obama, ktorý je známy svojimi rečníckymi schopnosťami, zas prišiel pre ekonomickú krízu o značnú časť popularity, ktorej sa tešil pred štyrmi rokmi. Naposledy zverejnené výsledky prieskumu Wall Street Journal/NBC ukázali, že Obama sa teší 49-percentnej podpore, kým Romneyho podporuje 46 percent opýtaných.

Už ste čítali?

Už 8 mesiacov nebol mladík v obchode. Všetko potrebné si dopestuje…

Mladý muž neuteká do obchodu, aby si urobil zásoby – vďaka svojej…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…