Detské hry na internete nemajú len negatíva
Inzercia
Inzercia

Detské hry na internete nemajú len negatíva

Počítačovú zručnosť potrebujú deti už na základnej škole. Informatickú výchovu dávajú do rozvrhu prváčikom, takmer každá domácnosť má notebook, počítač alebo tablet. Možno dnešní rodičia vidia v internete iba hrozbu, online hry pre deti dokážu aj niečo naučiť. Treba len nájsť dobré stránky.

Určíme si pravidlá

Popis: foto2.pngV prvom rade je dôležité určiť si čas, kedy dieťa na počítač môže ísť (napr. raz do týždňa na polhodinku, keď má hotové úlohy, keď je vonku škaredo a pod. ). Ešte pred samotným hraním si vy sami dajte námahu a prezrite si stránky pre deti s hrami. Porobte si v prehliadači záložky s hrami, ktoré deťom dovolíte hrať.

Stránok je veľa, treba si vybrať

Vyberajte také stránky s hrami, ktoré ponúkajú kategórie hier. Takto nebudete s dieťaťom blúdiť po hrách, o ktoré nestojíte (napr. akčné strieľačky). Zamerajte sa na stránky, kde nájdete detské hry, nie hry pre teenagerov alebo starších. Tie totiž ponúkajú erotické hry, bozkávačky či drsné akčné hry.

Dieťa získa citlivosť pre myšku

Klikanie na rýchlo miznúce či objavujúce sa predmety cvičí nielen postreh dieťaťa, ale aj jeho citlivosť na ovládanie myšky. Tú využije pri neskoršej práci s počítačom. Stačí nájsť na internete pexeso pre deti alebo mahjong. Obľúbená je aj hra Zuna, v ktorej rýchlim klikaním vytvárate trojice. Cvičí postreh, čísla aj ovládanie myšky.

Logické hry zabavia aj naučia

Popis: foto4.pngHry na hľadanie vecí, hlavolamy alebo krížovky trénujú pamäť, logiku aj myslenie. Vyberajte adventúry pre deti, v ktorých zbierate veci, premýšľate ako ich použiť a tak sa posúvate v leveloch ďalej. Zaručenie zabavia nielen vaše deti, ale aj vás.

Easy English

Keďže sú hry pre deti najčastejšie v angličtine, slovíčka ako play, pause, game, jump si dieťa dokáže osloviť veľmi rýchlo. Takto sa stretáva s praktickou angličtinou a so slovami, ktoré môže neskôr v škole využiť. Takisto existujú aj hry s angličtinou, v ktorej môže dieťa slovíčka hádať, riešiť anglické krížovky či priraďovať začiatočné písmenká k obrázkom vecí.

Nezabúdajte na omaľovanky

Omaľovanky z kurzu nevyšli a ani nevyjdú. Online omaľovanky opäť natrénujú zručnosť s myškou a môžu poslúžiť ako náhrada papierových práve vtedy, keď sa doma minuli. Navyše sú vytvorené tak, aby sa z počítača dali aj vytlačiť. Popis: foto3.png

Šikovná kontrola

Ak máte predsa len strach o to, či deti chodia na vami vybrané stránky, prezrite si občas históriu prehliadača. Hry pre deti, ktoré naučia aj zabavia nájdete na stránke http://www.detskehry.sk/.

Už ste čítali?

Už 8 mesiacov nebol mladík v obchode. Všetko potrebné si dopestuje…

Mladý muž neuteká do obchodu, aby si urobil zásoby – vďaka svojej…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…