Zvládnite cukrovku bez bariér
Inzercia
Inzercia

Zvládnite cukrovku bez bariér

Diabetes mellitus, ľudovo nazývaný aj cukrovka, je chronickým ochorením, ktoré čoraz viac trápi širokú populáciu ľudí. Dá sa charakterizovať aj ako akási porucha metabolizmu, kedy si organizmus nie je schopný vyprodukovať dostatočné množstvo potrebného inzulínu.

Jej včasné štádium je možné podchytiť a predísť rozvoju vyššieho štádia ochorenia. Liečba je však dlhodobá a jej cieľom je odstrániť všetky nepriaznivé faktory. Účinok inzulínu spočíva v tom, že pomocou neho dochádza k prechodu cukru z krvi do tkanív, čo je zdrojom energie.

Čo je dôvodom vzniku cukrovky?

Pokiaľ je v tele človeka nedostatok inzulínu, zvyšuje sa aj hladina cukru v krvi, čo vedie k vzniku tohto chronického ochorenia. Vo všeobecnosti sa cukrovka rozdeľuje na dva typy, a to typ 1 a typ 2. Diabetes typu 1 je zriedkavejšou formou, vzniká náhle a postihuje prevažne ľudí mladších ako 35 rokov. Jeho prvým príznakom je pocit smädu, nadmerný príjem tekutín a nadmerné močenie.

Naopak Diabetes typu 2 postihuje väčšinou ľudí v strednom veku a ľudí trpiacich obezitou. Medzi typické príznaky sa zaraďuje zvýšený krvný tlak, ale aj poškodenie ľadvín či močových ciest a prípadne problémy s končatinami.

Profesionálna starostlivosť o ľudí trpiacich cukrovkou

Farmaceutická spoločnosť Novo Nordisk ponúka svoju starostlivosť aj pacientom trpiacim práve týmto ochorením. Vďaka kvalitnej liečbe a špecializácií na prvotriednej úrovni, pomáha spoločnosť zvýšiť kvalitu života svojich pacientov a odstrániť tak bariéry, ktoré im do cesty prináša ich ochorenie.

Cukrovka je vážne ochorenie, ktoré postihuje veľké percento súčasnej populácie. Je preto dôležité zachytiť samotné prvé príznaky tohto ochorenia a začať s ňou bojovať. K tomu, aby bolo toto ochorenie ľahšie zvládnuteľným, je veľmi dôležitá edukácia, liečba šitá na mieru. Novo Nordisk je spoločnosť, ktorá poskytuje všetky terapeutické možnosti pre diabetikov. Už v štádiu predinzulínovej liečby ponúka moderné terapeutické možnosti. Liečba od tejto spoločnosti umožňuje flexibilitu a minimálne obmedzenie pre pacienta.

Už ste čítali?

Už 8 mesiacov nebol mladík v obchode. Všetko potrebné si dopestuje…

Mladý muž neuteká do obchodu, aby si urobil zásoby – vďaka svojej…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…