Užite si jar - prichádza iba raz v roku
Inzercia
Inzercia

Užite si jar - prichádza iba raz v roku

Pred niekoľkými dňami sme tak ako každý rok posunuli ručičku hodiniek o hodinu dopredu. Aj tento naoko jednoduchý úkon ohlasuje veľké zmeny, ktorých budeme v najbližších dňoch svedkami.

Prvé mesiace v roku sa mnohým z nás neuveriteľne vlečú. Sivé dni januára a februára sa zdajú doslova nekonečné a my túžobne nakúkame von oknom, kedy sa konečne udeje ten jedinečný zázrak zvaný jar.

Nový svet

Už po niekoľkých marcových dňoch sa príroda začína meniť na nepoznanie. Zakvitnuté stromy, vtáčí spev a rašiaca zeleň všade naokolo vytvárajú jedinečnú mozaiku prvých jarných dní. Hoci nás zima ešte niekoľkokrát zaskočí pichľavým ranným mrazom, je viac ako zrejmé, že pre tento rok jej nadvláda definitívne končí.

Jar, módy čas

Jar miluje snáď každý z nás. Avšak tými, kto sa z jej príchodu teší najviac, sú predovšetkým ženy. Nie je to náhoda, veď práve nežné pohlavie miluje kvety, sviežu vôňu jarného vánku a hrejivé lúče slnka, ktoré dokonale nahradia solárium. A čo si budeme klamať, milujú aj pestrofarebné módne kolekcie, ktoré vždy začiatkom jari zatlačia nevýraznú zimnú garderóbu hlboko do šatníka. Zdá sa, že aj tento rok si ženy prídu na svoje. Figuríny v obchodných výkladoch odeté do kvetov a farieb sú toho neklamným dôkazom.

Okrem šiat však rozkvitol aj obľúbený a celkom nevyhnutný ženský doplnok – kabelka. Nápadité farby, výrazné vzory a originálny dizajn sú znakmi tohtoročných kolekcií kabeliek. A ak náhodou predsa zafúka chladný severný vietor, bude sa vám hodiť aj praktická funkcia kabelky, pretože do nej poľahky skryjete napríklad teplý sveter či pršiplášť.

Naberte odvahu

Ak vám móda nestačí a zaumienili ste si výraznejšiu jarnú zmenu, možno siahnete po širokej škále skrášľovacích zákrokov. Je totiž nepísaným pravidlom, že práve jarné mesiace využije množstvo žien na skrášlenie tela a načerpanie nového sebavedomia. Máte odvahu a chcete zmenu? Nechajte si zväčšiť prsia, vyhladiť vrásky alebo si doprajte vytúženú bohatú hrivu. Rozmaznávajte sa a užite si naplno to, po čom dlho túžite. Zmena je predsa život.

Vylepšenie zovňajška či dokonalá jarná móda samozrejme nie sú na jari tými najpodstatnejšími zmenami. Omnoho dôležitejšie je, aby sme neskutočnú energiu, život a jarný optimizmus naplno zakomponovali do našich každodenných životov. Ozvláštnite si každodenný stereotyp a vyberte si vtipný darček, vytiahnite korčule alebo vezmite rodinu na neplánovanú opekačku do lesa. Využite jar so všetkým čo vám prináša. Prichádza predsa len raz do roka.

Už ste čítali?

Už 8 mesiacov nebol mladík v obchode. Všetko potrebné si dopestuje…

Mladý muž neuteká do obchodu, aby si urobil zásoby – vďaka svojej…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…