Ako si naplno užiť dovolenku a na čo nezabudnúť
Inzercia
Inzercia

Ako si naplno užiť dovolenku a na čo nezabudnúť

Čas výletov a dovolenkových radovánok sa nezadržateľne blíži. Aby ste si vytúžené chvíle oddychu so svojimi milovanými mohli vychutnať naplno, poradíme vám, na čo by ste rozhodne pri plánovaní dovolenky nemali zabudnúť.

Výber zájazdu, naplánovanie dátumu cesty či zabezpečenie opatery pre našich domácich miláčikov. To je len niekoľko z mnohých záležitostí, na ktoré musíme pri plánovaní tohtoročnej dovolenky myslieť. Často sa však stáva, že vo všetkom tom zhone zabudneme na podstatné detaily, ktoré sa na kvalite našej dovolenky môžu nepríjemne prejaviť. Čítajte ďalej a poradíme vám, ako dotiahnuť prípravu na dovolenku do dokonalosti.

Nezabúdajte na poistenie

Mnohí z nás sa snažia výdavky na dovolenku optimalizovať, ako sa len dá. Často z nášho plánu výdavkov vylučujeme aj takú podstatnú položku, akou je cestovné poistenie. Jednoducho sa spoliehame na to, že nám sa predsa nemôže nič stať. Treba si však uvedomiť, čo všetko riskujeme ignorovaním kvalitného poistenia. Nie len pokazenú dovolenku, ale predovšetkým zdravie, ktoré sa nedá ničím nahradiť. Ak plánujete dovolenku, výlet či pobyt v prírode, objednajte si cestovné poistenie, ktoré bude plne vyhovovať vaším požiadavkám. Urobte tak ešte dnes a vyhnite sa nepríjemným komplikáciám.

Myslite na spôsob dopravy

Lietadlo, autobus, auto či dokonca vlak. To všetko sú možnosti dopravy, ktoré môžete pri preprave do dovolenkovej destinácie využiť. Skôr ako sa rozhodnete pre konkrétny typ prepravy, zvážte všetky plusy aj mínusy jednotlivých dopravných prostriedkov. Pokiaľ ide o dovolenkové destinácie, ktoré nie sú príliš vzdialené, veľmi výhodným dopravným prostriedkom sa javí automobil. Pred samotnou cestou však nezabúdajte myslieť na spotrebu vášho dopravného prostriedku. Ak si týmto údajom nie ste istí, bude sa vám hodiť meranie spotreby paliva, ktoré zaznamená skutočnú spotrebu vášho automobilu. Vyhnete sa tým zbytočnému predraženiu vášho zájazdu.

Dodržiavajte termíny

Termín príletu, odletu, ubytovania či odovzdania hotelovej izby. To sú všetko termíny, ktoré by ste rozhodne mali dodržiavať. V opačnom prípade môžete spôsobiť nemalé problémy nielen cestovnej kancelárii, ale aj vašim spolucestujúcim. Hoci je čas to posledné, na čo chcete počas dovolenky myslieť, niektoré termíny sú skutočne dôležité. Ak plánujete mať mobilný telefón vypnutý po celú dobu oddychu, zoberte si hodinky Fossil, ktoré vám spoľahlivo pomôžu dodržať správny čas za každých okolností.

Dovolenkové obdobie sa nezadržateľne blíži. Ak aj vy plánujete tento rok prežiť nezabudnuteľnú dovolenku so svojou rodinou, venujte dostatok času príprave a plánovaniu, vďaka ktorému vás určite nič neprekvapí. Ide predsa o to, aby ste si zaslúžený čas oddychu užili najlepšie, ako sa len dá.

Už ste čítali?

Už 8 mesiacov nebol mladík v obchode. Všetko potrebné si dopestuje…

Mladý muž neuteká do obchodu, aby si urobil zásoby – vďaka svojej…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…