Kvalitný spánok je otázkou lôžka
Inzercia
Inzercia

Kvalitný spánok je otázkou lôžka

Spánok predstavuje omnoho viacej ako sladké, ničím nerušené „odfukovanie“ na lôžku. Počas jeho trvania musí naše telo zvládnuť zložitú úlohu – načerpať dostatok energie na nasledujúci deň a dostatočne zregenerovať unavené telo. Ako môžeme nášmu organizmu uľahčiť túto neľahkú úlohu?

Zdravý spánok predstavuje nutný predpoklad existencie človeka. Vďaka vedeckým poznatkom vieme, aké devastačné následky predstavuje pre zdravého človeka absencia spánku počas dlhšieho časového obdobia. Avšak aj mnoho jemnejšie poruchy spánkového rytmu, ktoré si väčšina z nás pravdepodobne ani neuvedomuje, dokážu spôsobiť nemalé problémy. Ich následky z času na čas pociťuje azda každý z nás. Bolesť hlavy, chrbtice, pocit únavy, problémy s koncentráciou či pamäťou a mnohé iné.

Spoločným menovaťelom týchto problémov je často nedostatočne kvalitný nočný odpočinok. Naše telo nám týmito signálmi dáva najavo, že bez potrebného spánku jednoducho nedokáže fungovať na sto percent. Čo teda robiť, aby sme svojmu telu poskytli starostlivosť, ktorú si skutočne zaslúži?

Aj napriek tomu, že existuje množstvo polôh, v ktorých si dokážeme najlepšie vychutnať spokojný spánok, odborníci sa zhodujú v jednom. Základom spánku je správna a najmä zdravotne nezávadná podložka na spanie – teda matrac. Práve rôzne mechanické vady, opotrebovanosť, či nesprávny tvar sú v 99 %  prípadov zodpovedné všetky negatívne dôsledky spojené s nedostatočným nočným odpočinkom.

Hoci sú tieto argumenty dostatočne silným dôvodom pre to, aby sme si zadovážili skutočne kvalitné Matrace pre zdravý spánok, mnohí z nás sa dopúšťajú rovnakých chýb. Pri zariaďovaní interiéru nám často neostáva dostatok financií a možno ani chuti na to, aby sme zháňali kvalitný matrac. Avšak zabúdame na to, že energia, ktorú vložíme do jeho zadováženia, sa nám niekoľko násobne vráti len počas jedného spánku.

Rozhodne myslite na to, že kúpa kvalitného matracu je omnoho dôležitejšia ako moderné závesy či kryštálové lustre. Práve táto na prvý pohľad jednoduchá maličkosť vám totiž môže razom vrátiť energiu, optimizmus a skutočný elán do každého nového dňa. Nezabúdajte, že jediná investícia, ktorá sa zaručene vždy oplatí, je tá do vášho zdravia. Zmeňte preto svoj spánok na skutočý blahodárny odpočinok už dnes!

(PR)

Už ste čítali?

Už 8 mesiacov nebol mladík v obchode. Všetko potrebné si dopestuje…

Mladý muž neuteká do obchodu, aby si urobil zásoby – vďaka svojej…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…