Kvalifikáciu EURO 2016 by chcel hrať Ján Kozák v Trnave
TASR
TASR

Kvalifikáciu EURO 2016 by chcel hrať Ján Kozák v Trnave

Verí, že už jesennú časť kvalifikácie odohrá reprezentácia v Trnave na novom štadióne.

Slávnostné žrebovanie kvalifikačných skupín o postup na futbalové ME 2016. Foto: TASR/AP

Bratislava 25. februára (TASR) - Tréner futbalovej reprezentácie Ján Kozák bližšie opísal čerstvo vyžrebovaných súperov jeho tímu v kvalifikácii EURO 2016, priblížil program národného mužstva v príprave na ňu a vyjadril aj názor na domáce dejiská ťažkých zápasov o postup do Francúzska.

Slováci by v príprave do septembrového náročného kvalifikačného štartu na Ukrajine (8.9.) mali po marcovom zápase v Izraeli (5.3, Netanya) v máji odohrať dva zápasy. Prvý 23. mája s Čiernou Horou, druhý o tri dni alebo v Rusku, alebo doma s Gruzínskom. "Prípravných zápasov bude strašne málo, potom už bude ostrý štart do kvalifikácie. Preto treba každý dobre využiť. Po zápase s Izraelom je tam prakticky asociačný termín 23. a 26. mája. Na 23. mája je už myslím dohodnutý zápas s Čiernou Horou. Na zápas 26. mája čakáme na vyjadrenie ruskej federácie, či budeme hrať v Rusku, alebo potom prichádza do úvahy ešte Gruzínsko doma. Niečo sa rysuje na jún, ale ten zápas nie je potvrdený, mala by to byť Južná Kórea v Miami. Je to termín 8. či 9. jún, ale musíme sa o tom porozprávať aj s chlapcami," povedal bývalý československý reprezentant.

Po nedeľňajšom žrebe v Nice, ktorý určil osemfinalistovi MS 2010 v JAR v C-skupine za súperov majstrov sveta aj Európy Španielov, Ukrajinu, Bielorusko, Macedónsko a Luxembursko, sa vylosoval aj program skupiny. Sám Kozák na žreb necestoval: "Cestovania mám dosť, necítim sa najlepšie v lietadle. Išiel asistent Tarkovič, nevidel som v tom problém," uviedol. Jeho tím v roku 2014 v kvalifikácii absolvuje tri zápasy na pôde Ukrajiny, Bieloruska a Macedónska, doma ho v októbri čaká Španielsko. "Bol som plný očakávania, je to prvá kvalifikácia pre mňa. Španieli, to sú majstri sveta aj Európy, mužstvo nabité hviezdami, je to atraktívny súper pre diváka. Ako súper boli z prvého koša najťažší. Na Španielov ale našli recept Fíni, dokonca v ich prostredí. Dá sa aj proti nim hrať. Teším sa na takéto zápasy, sú veľkou výzvou," podal názor na obrovského favorita skupiny.

Martin Škrtel Foto: TASR

Na Ukrajine budú Slováci bez suspendovaného kapitána a obrancu FC Liverpool Martina Škrtela: "Je to škoda. Hrať zápas na Ukrajine bez Škrtela nebude jednoduché. Ale žreb to určil, treba to rešpektovať. Je to súper, ktorý ukázal obrovskú silu, v baráži zdolal Francúzsko doma 2:0 a tam prehral nešťastne. Zaslúžili si postúpiť cez nich do Brazílie, a to je už čo povedať. Hrali predtým vyrovnané partie s Anglickom, je to dobre poskladané mužstvo, rýchle a dynamické. Je to dôležitý zápas, ale aj my máme silu. To sme dokázali v zápasoch s Bosnou, Gréckom či v Poľsku."

Kozák sa vyjadril aj na margo dejísk domácich kvalifikačných zápasov, kde podľa neho momentálne spĺňa kritériá iba štadión 6-násobného slovenského majstra MŠK Žilina. Je ale optimistom ohľadom výstavby moderného štadióna v Trnave: "Objektívne musíme povedať, že máme jediný štadión, ktorý spĺňa kritériá, a to je Žilina. Ostatné sú v dezolátnom stave. Ďalšie sympatické štadióny v Senici, Zlatých Moravciach, Myjave či Michalovciach nemajú kapacitu na takéto zápasy. Verím, že už jesennú časť kvalifikácie odohráme v Trnave, kde to vyzerá, že do tej doby by sa mohol postaviť krásny štadión."

Prehľad zápasov Slovákov v C-skupine kvalifikácie EURO 2016:

8. septembra 2014: Ukrajina - SLOVENSKO

9. októbra 2014: SLOVENSKO - Španielsko

12. októbra 2014: Bielorusko - SLOVENSKO

15. novembra 2014: Macedónsko - SLOVENSKO

27. marca 2015: SLOVENSKO - Luxembursko

14. júna 2015: SLOVENSKO - Macedónsko

5. septembra 2015: Španielsko - SLOVENSKO

8. septembra 2015: SLOVENSKO - Ukrajina

9. októbra 2015: SLOVENSKO - Bielorusko

12. októbra 2015: Luxembursko - SLOVENSKO

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…