Slovenská olympijská výprava sa vrátila plná pozitívnych dojmov
TASR
TASR

Slovenská olympijská výprava sa vrátila plná pozitívnych dojmov

Podľa slov prezidenta Slovenského olympijského výboru Františka Chmelára boli ZOH 2014 v Soči perfektne zorganizované.

Na snímke slovenskí účastníci XXII. zimných olympijských hier v Soči 2014 slalomár Adam Žampa (vľavo) a zlatá biatlonistka Anastasia Kuzminová počas tlačovej konferencie Slovenského olympijského výboru v utorok 25. februára 2014 v Bratislave. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 25. februára (TASR) - V skorých ranných hodinách pricestovala domov hlavná časť slovenskej výpravy zo ZOH v Soči. Podľa slov prezidenta Slovenského olympijského výboru Františka Chmelára sa vrátili plní dojmov a pozitívnych pocitov.

"Vrátili sme sa zo ZOH, ktoré boli perfektne zorganizované. Všetko, čo organizátori pripravili pre športovcov nám dáva dôvod k názoru, že ZOH v Soči sa zaradia k jedným z najlepšie zorganizovaným hrám. Videli sme množstvo krásnych miest, všetky trate mali skvelé podmienky, organizátori sa veľmi dobre pripravili aj na to teplo, ktoré bolo často v Soči aj v horách.

Vzdávame hold organizátorom," uviedol na utorňajšej tlačovej konferencii Chmelár, ktorý vyzdvihol aj počíňanie prezidenta Ruska Vladimira Putina. Ten po prvý raz v olympijskej histórii prijal prezidentov a predstaviteľov národných olympijských výborov. "Bolo to veľmi priateľské stretnutie. Národné výbory si cenia túto aktivitu."

Slovenská výprava priniesla pod Tatry jedinú medailu zásluhou biatlonistky Anastasie Kuzminovej, ktorá obhájila zlato v šprinte na 7,5 km. Vedenie výpravy pritom pred začiatkom ZOH malo vyššie ambície. "Slovenská výprava bola na ZOH v plnom zoskupení, tak ako sme ju schválili. Všade boli zabezpečené maximálne podmienky, aby sa mohli plne koncentrovať na svoj výkon. Chcela by som tak poďakovať športovcom aj realizačným tímom, že sa správali a reprezentovali tak, ako sa patrí. Keď som povedala, že donesieme tri-štyri medaily, neboli to nadnesené ciele," uviedla Gantnerová.

Okrem Anastasie Kuzminovej dosiahol skvelý úspech lyžiar Adam Žampa. V slalome aj v superkombinácii sa dokázal prebojovať do elitnej desiatky a predstihol aj mnohých svetových lídrov. "Moje účinkovanie hodnotím ako veľmi pozitívne. Sám som nečakal, že by som mohol niečo podobné dosiahnuť. Piate miesto v superkombinácii ma nakoplo. Viac si však cením šieste miesto v slalome," okomentoval svoje vystúpenie talentovaný lyžiar a neodpustil si vtipnú poznámku: "Rád by som však vyzdvihol úspech Nasti. Zvlášť, keď sa niekto dokáže ospravedlniť za 6. miesto, až mi je blbé, že ja sa takým miestom chválim."

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…