Nie je všetko zlato, čo sa blyští
Inzercia
Inzercia

Nie je všetko zlato, čo sa blyští

Je zlato skutočne tou najlepšou voľbou? Aké iné možnosti máme v prípade, že hladáme kvalitu, trvácnosť a atraktívny dizajn šperkov? Čítajte ďajlej a dozviete sa fakty, o ktorých ste možno ani netušili.

Pri výbere vhodného šperku pre nás alebo našich najbližších si často kladieme otázku, ktorý materiál je na šperk najlepší? Je zlato skutočne tou najlepšou voľbou? Neexistujú iné vhodné alternatívy? Na tieto otázky sa pokúsime nájsť odpovede.

V našej kultúre je zlato oddávna spájané s bohatstvom, spoločenským postavením a puncom významnosti. Status zlata ako kovu, z ktorého by mal byť vyrobený každý výnimočný šperk pre nás či našich milovaných, je - zdá sa - skutočne pevne ukotvený v našej kultúre a našich mysliach. Ako však býva zvykom, zaužívané sterotypy sa postupne rúcajú a hľadajú sa nové alternatívy, ktoré rapídene rozširujú možnosti na výber.

Zlato dostalo pod vplyvom moderných technológii a nových spôsobov využitia kovov ľudovo povedané „na frak“. Postupne totiž prichádzame na to, že šperky vyrobené z moderných materiálov sú nielen omnoho finančne dostupnejšie ako tento vzácny kov, ale riešia aj celú radu nedostatkov, ktoré sa so zlatom zákonite spájajú.

Titan, volfrám a chirurgická oceľ. To sú tri moderné zázraky, ktoré v posledných rokoch obrátili svet šperkov doslova hore nohami. Okrem toho, že zborili mýty, ktoré hovoria, že len to, čo je astronomicky drahé, je zároveň aj kvalitné, vniesli do pojmu šperk ďalšie dovtedy nepoznané rozmery.

Spokojní majitelia šperkov z moderných materiálov by vám vedeli dlho rozprávať o tom, prečo sú so svojim výberom nadmieru spokojní. Jedným z významných argumentov je okrem niekoľkonásobne nižšej ceny aj fakt, že so svojim šperkom už nemusíte zaobchádzať v rukavičkách. Najmä ak ste si zlatý prsteň, náramok či inú drahú ozdobu dopriali len počas rodinných osláv či iných výnimočných udalostí. Jednou z vlastností titanu, volfrámu a chirurgickej ocele je totiž výnimočná pevnosť, odolnosť a trvácnosť.  Môžete teda zabudnúť na strach z poškrabania materiálu či dokonca z toho, že vaša ozdoba časom zašedne alebo stratí lesk. Práve naopak, šperk si môžete konečne užívať každý deň a pri akejkoľvek príležitosti.

Okrem toho sú tieto šperky ideálnym darčekom či prekvapením pre vašich drahých. Atraktívny dizajn a rôzne farebné kombinácie zaručia, že si určite vyberiete to pravé. A pritom si nemusíte zisťovať, či je potencionálny príjemnca alergický na určitý druh kovov. Spomenuté materiály sú totiž stopercentne antialergické.

Zlato je vzácny kov. Už celé storočia predtsavuje hodnotu, majetnosť či dokonca výhodnú investíciu. Hoci všetky tieto atribúty prirodzene ostatávajú výsostnými prívlastkami zlatého kovu, moderná doba a pokročilé technológie predsa len priniesli revoltu aj do ponímania šperkov. Šperk už totiž nemusí byť  drahým luxusom, ktorý si nemôže dovoliť každý. Práve naopak - šperky z modených materiálov pirnášajú možnosť vlastniť kvalitný a atraktívny doplnok každému z nás.

Už ste čítali?

Už 8 mesiacov nebol mladík v obchode. Všetko potrebné si dopestuje…

Mladý muž neuteká do obchodu, aby si urobil zásoby – vďaka svojej…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…