Bach uzavrel hry v Soči, Rusko sa lúčilo s humorom
TASR
TASR

Bach uzavrel hry v Soči, Rusko sa lúčilo s humorom

Tentoraz úmyselne zopakovali scénu s \'neposlušnou \' snehovou vločkou, ktorá sa počas otváracieho ceremoniálu odmietla premeniť na piaty olympijský kruh.

Na snímke účastníci vytvárajú olympijské kruhy počas záverečného ceremoniálu XXII. zimných olympijských hier v Soči 23. februára 2014. Foto: TASR/AP

Soči 23. februára (TASR) - Ruskí organizátori ZOH 2014 ukázali počas záverečného ceremoniálu zmysel pre humor. Tentoraz úmyselne zopakovali scénu s "neposlušnou" snehovou vločkou, ktorá sa počas otváracieho ceremoniálu odmietla premeniť na piaty olympijský kruh. "Chyba" vyčarovala úsmev na tvári šéfa Kremľu Vladimira Putina.

Slávnostné pásmo predstavilo divákom ruskú kultúru a jej najvýznamnejšie osobnosti. Ožili slávne diela maliarov, preslávený balet aj legendárny ruský cirkus. Hymnu najúspešnejšej krajiny podujatia, organizátorského Ruska, zaspieval detský spevokol s tisíckou hlasov.

Podujatie uzavrel o 22:08 miestneho času prezident Medzinárodného olympijského výboru (MOV) Thomas Bach a pozval celý svet na ZOH 2018 v kórejskom Pjongčangu, ktorého zástupcovia prevzali symbolickú štafetu. Olympijský oheň, ktorý sa opäť rozhorí o dva roky v brazílskom Riu de Janeiro, sfúkol plyšový medveď.

"Rusko splnilo, čo sľúbilo. Dokážeme sa popasovať s každou výzvou a dostali sme sa na olympijský vrchol. Ďakujeme športovcom, ďakujeme divákom, ďakujeme bezpečnostným pracovníkom, ktorých mnohokrát ani nebolo vidieť," povedal v príhovore prezident organizačného výboru XXII. zimných olympijských hier v ruskom Soči Dmitrij Černyšenko.

Bach vo svojom prejave poďakoval prezidentovi Putinovi, organizátorom a olympionikom za nádherných sedemnásť dní. "Najväčším komplimentom by bolo vymenovať všetkých účastníkov. Boli to hry športovcov. Olympiáda bola priateľská, patriotická a otvorená svetu. Každý deň na nás svietilo slnko srdečnosti. Organizátori nám prisľúbili excelentné športoviská a bezchybnú organizáciu. Dnes môžeme povedať, že svoj sľub splnili. Prišli sme sem s rešpektom a odchádzame ako priatelia ruského národa," povedal nemecký funkcionár.

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová nesie slovenskú vlajku na záverečnom ceremoniáli XXII. zimných olympijských hier v Soči 23. februára 2014. Foto: TASR/ Michal Svítok

.

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…