A. Meszároš: \
TASR
TASR

A. Meszároš: \

Pre hokejistu bolo Soči treťou olympijskou skúsenosťou. Národný tím reprezentoval aj na ZOH v Turíne a vo Vancouvri.

Andrej Meszároš FOTO TASR/AP Photo

Voorhees 22. februára (TASR) - Napriek neúspešnému vystúpeniu slovenských hokejistov na ZOH 2014 v Soči je Andrej Meszároš presvedčený, že pod piatimi kruhmi osobne získal dôležité skúsenosti do ďalšej kariéry. Obranca Philadelphie Flyers verí, že tieto skúsenosti využije nielen v tejto sezóne v zámorskej NHL, ale aj o štyri roky na olympiáde v Pchjongčchangu, kde by podľa neho mali štartovať aj profesionáli.

Slovensko na olympijskom turnaji v Soči nevyhralo ani jeden zápas a s bilanciou tri prehry a jedna remíza skončilo na jedenástom, mieste. "Osobné pocity sú celkom dobré. Odohral som veľa minút. Nastupoval som vo všetkých herných situáciách, takže to bolo dobré pre moje sebavedomie. To bolo to dobré, ale celkovo to skončilo pre nás skutočne neúspechom. Rozhodne preto nemôžem hovoriť o úspešnej olympiáde," cituje Meszároša zámorský portál csnphilly.com.

Pre Meszároša bolo Soči treťou olympijskou skúsenosťou. Reprezentoval národný tím aj na ZOH 2006 v Turíne a ZOH 2010 vo Vancouvri, kde Slováci skončili bronzoví respektíve štvrtí. Ako sám tvrdí, boli to úspešnejšie olympiády. Štyri náročné zápasy mu však teraz pomohli napredovať. Dvadsaťosemročný obranca odohral v tejto sezóne za Flyers len 35 stretnutí a len ťažko získaval väčší čas na ľade napriek 16 kanadským bodom a známke plus tri v tabuľke pravdy.

"Neodohral som celú sezónu, niekoľko zápasov som vysedával," uviedol Meszároš. "Takže som privítal možnosť odohrať ďalšie náročné zápasy. Neviem, či to bude výhoda oproti klubovým spoluhráčom, pretože oni oddychovali a to je tiež dôležité. Uvidíme. Rozhodne chcem zužitkovať skúsenosti z olympiády."

Mezsároš si pochvaľuje čerstvé olympijské skúsenosti a zážitky. "Neočakával som od olympiády nič zlé. Vedel som, že to celé na novo vybudovali a dali do toho obrovské peniaze. Bezpečnosť a kontroly boli na vysokej úrovni, čo niekedy pôsobilo otravne, ale bolo to dôležité. Celkový dojem bol veľmi pekný. Máte more, štadióny a to všetko v prostredí krásnych hôr. Bol to nádherné," skonštatoval Meszároš, ktorý by privítal olympijskú prestávku v NHL aj počas ZOH 2018 v Kórejskej republike.

"Myslím, že olympiáda je neskutočným zážitkom pre každého. A to bez ohľadu na to, či je niekto na prvej olympiáde alebo na piatej. Z NHL by na tento turnaj mali uvoľňovať hráčov. Chápem, že tam je riziko zranenia, ale to sa môže stať aj v NHL. To sa nedá úplne kontrolovať."

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…