Aj vás chytá rodičovská panika pred letom?
Inzercia
Inzercia

Aj vás chytá rodičovská panika pred letom?

Úprimne, nedivíme sa. Zabezpečiť program svojim ratolestiam býva z roka na rok stále zložitejšie. Decká láka internet a sedenie pred televízorom a vám nikto nedá dvojmesačné voľno v práci len preto, že máte deti doma. Aby ste všetku organizáciu letných prázdnin vašich školákov zvládli, mali by ste sa na ňu pripraviť už teraz.

Leto by pre deti malo predstavovať nielen voľný čas, ale najmä voľný čas strávený plnohodnotne. Leto je vhodné obdobie na výlety, spoznávanie nových vecí a nadväzovanie kamarátstiev, ktoré sú zase nevyhnuté pre socializáciu vašich detí. A to už od toho najmenšieho veku.

Letné tábory pre deti hlásia v posledných rokoch veľký boom. Rodičia sa o ne zaujímajú najmä preto, že je to ideálny spôsob ako deťom vyplniť ich voľný čas a nezaťažiť rodinnú peňaženku. Navyše, cestovné kancelárie sa dnes predbiehajú v ponukách aj v službách, takže nemusíte mať strach, že o deti nebude dobre postarané. S najväčšou pravdepodobnosťou vás budú nútiť, aby ste im po návrate domov rezervovali tábor aj na ďalší rok.

Lenže dobre, rozhodli ste sa pre tábor a teraz neviete kde. V prvom rade zvažujte, či dáte na rovnaký tábor všetky svoje deti, alebo nie. Ak áno, určite predídete hádkam, ktoré by vznikli ohľadom lokality. Na druhej strane, ak máte dcéru aj syna, prečo chlapcovi nevybaviť športový týždeň a dievčaťu napríklad modelingový?

Tematicky zamerané tábory vaše deti zabavia a aj veľa naučia. Špecializujú sa na konkrétnu skupinu detí, ktorej prispôsobia celý program. Napríklad v cestovej kancelárií Slniečko je toto pravidlo na stálom mieste. Či máte malé dieťa, športovca alebo pubertiačku, každý si dokáže nájsť taký tábor, ktorý sa mu zapáči.

Výhodou letných táborov je aj možnosť testovania. Pýtate sa akého? Testovania rodičov aj detí. Mnohé mamy nevedia zvládnuť týždeň bez svojich detí (čo sa v budúcnosti môže ukázať ako veľká nevýhoda, napríklad pri odchode na internát), a mnohé deti sú zase príliš naviazané na svojich rodičov. Detský letný tábor je teda skvelou príležitosťou ako sa „otestovať“ a ako naučiť deti fungovať aj bez rodičovského tieňa. Nezabudnite na túto myšlienku pri organizovaní letného času vašich detí, určite sa vám ešte oplatí!

Už ste čítali?

Už 8 mesiacov nebol mladík v obchode. Všetko potrebné si dopestuje…

Mladý muž neuteká do obchodu, aby si urobil zásoby – vďaka svojej…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…