Swan získal mobilnú frekvenciu
TASR
TASR

Swan získal mobilnú frekvenciu

Výberové konanie na mobilné frekvencie sa začalo ešte 28. augusta 2013, kedy predchodca súčasného regulačného úradu, Telekomunikačný úrad (TÚ) SR, zverejnil výzvu na predloženie ponúk.

Bratislava 8. januára (TASR) - Štát získa za vydražené mobilné frekvencie z pásiem 800 MHz, 1800 MHz a 2600 Mhz celkovo 163,9 milióna eur, približne o 11 % viac ako bola ich vyvolávacia cena.

Ladislav Mikuš Foto: TASR/Miroslav Košírer

Aukcie sa zúčastnili štyria účastníci - spoločnosti Orange Slovensko, Slovak Telekom, SWAN a Telefónica Slovakia. Vydražené boli všetky ponúkané frekvenčné bloky. Informoval o tom dnes Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb s tým, že povolenia sú už právoplatné.

"Sme potešení dôverou investorov, ktorá sa prejavila aj v ponúkanej jednorazovej úhrade za pridelenie frekvencií," zhodnotil tieto výsledky poverený predseda regulačného úradu Ladislav Mikuš. Príjemným prekvapením je podľa neho vstup štvrtého operátora na trh, čo by sa malo prejaviť v nasadení nových technológií a cenovo dostupných službách pre občanov. "Už pred aukciou a počas aukcie účastníci začali budovať nové siete, preto očakávame, že rozvojové kritériá budú splnené pred stanovenými termínmi," doplnil Mikuš.

Orange v aukcii získal 2 x 10 MHz v pásme 800 MHz, 2 x 4,8 MHz v pásme 1800 MHz a 2 x 30 MHz v pásme 2600 MHz. Slovak Telekom získal 2 x 10 MHz v pásme 800 MHz, 2 x 40 MHz v pásme 2600 MHz FDD a 50 MHz v pásme 2600 MHz TDD. SWAN získal 2 x 15 MHz v pásme 1800 MHz. Telefónica Slovakia získala 2 x 10 MHz v pásme 800 MHz, a 2 x 0,6 MHz v pásme 1800 MHz.

Výberové konanie na mobilné frekvencie sa začalo ešte 28. augusta 2013, kedy predchodca súčasného regulačného úradu, Telekomunikačný úrad (TÚ) SR, zverejnil výzvu na predloženie ponúk. Cieľom súťaže bolo umožnenie účelného využitia týchto frekvencií, podpora technologických inovácií a rozvoja nových služieb, podpora hospodárskej súťaže a efektívne využívanie spektra. Výberové konanie sa uskutočnilo formou elektronickej aukcie. Všetky povolenia vydal TÚ SR 30. decembra 2013, pričom účastníci aukcie sa vzdali opravného prostriedku.

Už ste čítali?

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…