Dukla opäť zoštíhlela, spod Urpína odišli štyria, na hrane aj Jurčo
TASR
TASR

Dukla opäť zoštíhlela, spod Urpína odišli štyria, na hrane aj Jurčo

Pod Urpínom sa skúša, no či nové tváre v mužstve zostanú, sa ukáže neskôr.

Banská Bystrica 8. januára (TASR) - Dukla opäť zoštíhlela, či na krásu, ukáže čas a jarné zápasy vo futbalovej Corgoň lige. Isté je, že zmien sa banskobystrické vedenie neobáva a tréner Norbert Hrnčár neprejavil ani štipku obáv nad odchodmi Brašeňa, Turňu, Marcina i brankára Rodingera.

Na snímke vpravo tréner Norbert Hrnčár, vľavo obranca a zároveň športový riaditeľ klubu Martin Poljovka. Foto: TASR/Dušan Hein

"Či mi je za niekým ľúto, no... Sentiment by som do toho nedával, je to futbalový život, po ukončení zmluvy hráči odchádzajú, alebo zostávajú, taká je realita," povedal Hrnčár. "Verím, že posily prídu aj k nám. Každý hráč zo základnej zostavy, ktorý odišiel, bol pre nás dôležitý. Ofenzíva nám celkom dobre fungovala a takto chceme pokračovať. V našom záujme je, aby zostal u nás aj Jurčo, o ktorého majú záujem viaceré kluby, vrátane zahraničia. Už si urobil slušné meno a my budeme reagovať vtedy, keď odíde. Som však rád, že ak nepresedlá do zahraničia, tak by na Slovensku zostal veľmi rád v Dukle, takto sa vyjadril."

Pod Urpínom sa skúša, no či nové tváre v mužstve zostanú, sa ukáže neskôr. "Uvidíme, ako sa prejavia, podľa toho sa rozhodneme. Do bránky sa nám po dlhom zranení a polsezónneho liečenia achilovky vrátil Ďurčo, mladý nádejný Budinský by mal taktiež hlasnejšie dať o sebe vedieť, takže post jednotky nemá Boroš úplne zarezervovaný."

Nájsť správnych hráčov za správnu cenu považuje Norbert Hrnčár za prvoradé. "Futbal je o ofenzíve i defenzíve, my sa budeme viac orientovať na stredových hráčov. Odišli nám Turňa i Brašeň, obaja stredoví, a útočník Paľo Jurčo je zatiaľ do konca januára náš hráč."

Andrej Caban a Jozef Juristy pribudli do realizačného tímu v pozíciách kondičných trénerov. Aj oni si zatiaľ môžu pochvaľovať priazeň počasia. Norbert Hrnčár: "V príprave bude prvoradé domáce ihrisko, za hranice pocestujeme len do Prahy na dvojzápasový výjazd. Do tepla nepôjdeme, podľa mňa však tým nič nezmeškáme, len dúfam, že terény nám dovolia všetko, čo sme si naplánovali."

V prvom novoročnom tréningu odovzdali hráči športtestery, v rámci dovolenky chodili aj na spiroergometriu, otestovali sa a tréner Hrnčár si môže urobiť diagnostiku. V kádri nie je zatiaľ Teixeira, ktorý sa doliečuje, prípojí sa neskôr, rovnako ako Jurčo. "Samozrejme, ak sa Teixeirovi nevyskytne nejaká zaujímavejšia ponuka zo zahraničia," dodal tréner. "Plus neprišiel medzi nás ešte Pavol Jurčo. Na vysvetlenie, Jurča skúšajú, klub neupresním, a ak mu angažmán nevyjde, vráti sa. Ak áno, bola by to starosť navyše. My urobíme všetko pre to, aby neodišiel."

Dukla vsadila na mladosť

Dukla vsadila na mladosť, druhou stranou mince je vysoká odchodovosť a Norbert Hrnčár teto fakt považuje za ocenenenie. "Znamená to, že sa mladí výkonnostne posunuli. Nie je jednoduché ich nahrádzať, ja len verím, že opäť zložíme mužstvo, ktoré bude kokurencie schopné."

Kapitán Peter Boroš si pochvaľuje novoročnú náladu. "Je pracovná, pozitívna, všetci sa tešia po dlhšej pauze na tréningy. Niektorí hráči odišli, koho bude najviac škoda, to neviem. Na zoznamovacie stretnutia s novými hráčmi som si už navykol, uvidím, kto medzi nás príde. Moja pozícia jednotky po odchode Rodingera sa neuľahčila. vrátil sa Jano Ďurčo, aj Viktor Budinský je mladý, ambiciózny. No a tie barly v mojich rukách, mal som už predtým problémy s kolenom, teraz počas dovolenky mi ruplo a okamžite som to riešil artroskopiou menisku pravého kolena."

Program prípravných zápasov

19.1. Dukla - Ruch Chorzów (11.30)

21.1. Dukla - Rimavská Sobota (14.00)

24.1. Šaľa - Dukla (11.30

28.1. Sparta Praha - Dukla (11.00)

31.1. Dukla Praha - Dukla (11.00)

5.2. Dukla - L. Mikuláš (14.00)

8.2. Podbrezová - Dukla (13.00)

13.2. Dukla - Sandecja Nowy Sacz (11.00 v Poprade)

15.2. Dukla - Tatran Prešov (13.00 v Poprade)

21.2. Dukla - MTK Budapešť (13.00)

Už ste čítali?

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…