Čarovný svet kalendárov
Inzercia
Inzercia

Čarovný svet kalendárov

Adventný kalendár je už mnoho rokov obľúbenou pomôckou, ktorá predovšetkým našim ratolestiam naznačuje, že vianočné sviatky sú za dverami. Obdoba kalendára plná veselých kresieb a sladkých dobrôt však nieje cudzia ani nám dospelým.

Alternatívne meradlo času spojené s odpočítavaním dní do vianočných sviatkov, teda adventný kalendár, pozná snáď každý z nás. Určite si spomínate na záplavu radosti, keď vám vaši rodičia dovolili postupne objaviť tajomstvo sladkých okienok. Očakávanie, ktoré je hlavným motívom adventných dní, je však niečo, čo je každodennou súčasťou nášho života. Hoci možno nemá sladkú príchuť perníka a vianočného imela, nesie v sebe tajomnú príchuť očakávania.

Vytúžená dovolenka, víkend u rodičov na vidieku alebo oslava výročia. To všetko môžu byť mnohé z momentov počas roka, ktoré sú naplnené sladkým očakávaním. Nejeden z nás nedočkavo škrtá zostávajúce dni rovnako dychtivo, ako keď kedysi dávno objavoval nové okienka sladkého kalendára. Kalendár teda zďaleka nie je symbolom očakávania len pre naše ratolesti v predvianočnom období.

Samozrejme, my dospelí máme rôzne kalendáre na rôzne príležitosti. Nástenné kalendáre nám neustále pripomínajú dôležité rodinné stretnutia, jubileá našich blízkych alebo termíny preventívnej prehliadky. Pracovné diáre nám slúžia ako neoceniteľný pomocník neustále pripomínajúci dôležité pracovné termíny, úlohy či stretnutia.

A myslíte si, že dospelácke kalendáre nemôžu byť hravé a plné prekvapení? Radi vás vyvedieme z omylu. Stačí kliknúť na stránku Joso.sk, ktorá umožňuje výrobu kalendárov najrôznejších druhov presne podla vašich predstáv. Kreativite, ani tej dospeláckej, sa medze v žiadnom prípade nekladú. Dokonca sa môžete opäť vrátiť do sladkých detských čias, kedy bol kalendár viac ako nástroj na odpočítavanie času.

Už ste čítali?

Už 8 mesiacov nebol mladík v obchode. Všetko potrebné si dopestuje…

Mladý muž neuteká do obchodu, aby si urobil zásoby – vďaka svojej…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…