Festival Pohoda sa presúva na rok 2022
TASR
TASR

Festival Pohoda sa presúva na rok 2022

V poradí 24. ročník Pohody sa opäť presúva o rok.

Na snímke riaditeľ festivalu Pohoda Michal Kaščák — Foto: TASR/Dano Veselský

Bratislava 7. apríla (TASR) - V poradí 24. ročník Pohody sa opäť presúva o rok. V plnej verzii sa festival uskutoční od 7. do 9. júla 2022. Organizátori sa tak rozhodli na základe konzultácií s expertmi. TASR o tom informoval PR manažér Anton Repka.

„Je nám to ľúto, ale naše rozhodnutie považujeme za nevyhnutné a správne. Zároveň sme rozbehli prípravy na sérii malých festivalov, ktoré chceme na trenčianskom letisku urobiť už toto leto, a ktorým sme dali názov Pohoda on the Ground,“ uviedol Michal Kaščák za festivalový tím.

Ako postupovať pri refundácii?

Všetky typy vstupeniek zakúpených na 24. ročník Pohody ostávajú v platnosti, týka sa to edície z roku 2020 i 2021. „Ich prenesenie na budúci rok je tou najlepšou možnosťou, ako festival v týchto časoch podporiť,“ odkazujú organizátori. Zároveň však tým, ktorí to potrebujú, garantujú vrátenie plnej sumy za lístok.

Na stránke www.pohodafestival.sk zriadili sekciu Pohoda 20 › 22 s informáciami o presune festivalu aj s návodom, ako postupovať pri refundácii vstupeniek. Organizátori sa snažia presunúť aj jednotlivých umelcov a kapely potvrdené na rok 2021 na budúci rok.

Dôležitá je aj situácia v iných krajinách

Rozhodnutie o presune ročníka organizátori prijali po debatách s epidemiologičkami Zuzanou Krištúfkovou, Máriou Štefkovičovou, Alexandrou Bražinovou a s matematikom Richardom Kollárom. „Potvrdili, že nevidia reálnu šancu na usporiadanie podujatia s kapacitou 30 000 ľudí počas tohto leta na Slovensku,“ povedal Repka.

Dodal, že pre medzinárodné festivaly je dôležitá aj situácia v iných krajinách: „V posledných týždňoch viacerí umelci a umelkyne zrušili plánované letné turné, zrušili sa tiež viaceré festivaly, ktoré nadväzovali na Pohodu. Rozhodnutím získali ľudia z tímu Pohody čas na prípravu série malých festivalov s názvom Pohoda on the Ground.“

O rozhodnutí presunúť Pohodu, ako aj o pripravovanom podujatí budú hovoriť organizátori festivalu spolu s epidemiologičkami a ďalšími odborníkmi v stredu o 18.00 h počas livestream debaty na facebookovom profile festivalu.

Ak ste sa ocitli v psychicky náročnej životnej situácii vy alebo vaši blízki, prípadne pociťujete úzkosť, depresívne nálady a súčasná kríza spojená s tlakom sa pre vás stáva psychicky neúnosnou, vyhľadať pomoc nie je prejavom slabosti či zlyhania. Kontaktujte odborníkov z Ligy za duševné zdravie na bezplatnom telefónnom čísle 0800 800 566. Prípadne môžete využiť služby e-mailovej poradne s konkrétnym odborníkom. Viac sa dozviete na webe linkanezabudka.sk.

Už ste čítali?

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…