Európske súťaže: Dva góly Ronalda proti Crotone, Sevilla porazila Osasunu

Futbalisti Juventusu Turín zdolali v pondelkovom zápase 23. kola talianskej Serie A na domácom štadióne FC Crotone 3:0.

Na snímke vľavo portugalský útočník Juventusu Cristiano Ronaldo oslavuje svoj gól — Foto: TASR/AP

Turín 22. februára (TASR) - Futbalisti Juventusu Turín zdolali v pondelkovom zápase 23. kola talianskej Serie A na domácom štadióne FC Crotone 3:0. Úradujúceho majstra nasmeroval k víťazstvu dvomi gólovými hlavičkami Cristiano Ronaldo.

Portugalský kanonier sa najprv presadil v 38. minúte po centri Alexandra Sandra a v závere prvého polčasu si v päťke ideálne naskočil aj na center Aarona Ramseyho. Po prestávke spečatil triumf americký stredopoliar Weston McKennie. Crotone bolo bezradné, za celý zápas si nevytvorilo jedinú vážnejšiu šancu.

Juventus sa tak po prehre s Neapolom (0:1) vrátil späť na víťaznú cestu. Z tretieho miesta stráca na vedúci Inter osem bodov a na druhé AC štyri body, pričom v porovnaní s milánskymi tímami má zápas k dobru.

Serie A - 23. kolo:

Juventus Turín - FC Crotone 3:0 (2:0)

Góly: 38. a 45.+1 Ronaldo, 66. McKennie

Sevilla natiahla víťaznú sériu v La Lige, zdolala domácu Osasunu

Futbalisti FC Sevilla natiahli víťaznú sériu v najvyššej španielskej súťaži už na šesť zápasov. V pondelkovom súboji 24. kola La Ligy uspeli na ihrisku Osasuny Pamplona 2:0. Hostia sa ujali vedenia v 19. minúte zásluhou Diega Carlosa, víťazstvo poistil v 50. minúte Luuk de Jong.

Andalúzania si napravili chuť po prehre 2:3 s Dortmundom v prvom osemfinálovom dueli Ligy majstrov. V ligovej tabuľke sa posunuli o bod pred Barcelonu na tretiu priečku, na druhý Real Madrid strácajú štyri body, na vedúce Atletico sedem. Osasune patrí trináste miesto.

La Liga - 24. kolo:

Osasuna Pamplona - FC Sevilla 0:2 (0:1)

Góly: 19. Diego Carlos, 50. L. de Jong

Brighton podľahol Crystal Palace 1:2,v nadstavenom čase rozhodol Benteke

Futbalisti Crystal Palace zvíťazili v pondelkovom súboji 25. kola anglickej Premier League na pôde Brightonu 2:1. O triumfe hostí rozhodol v piatej minúte nadstaveného času striedajúci Christian Benteke. Crystal Palace poskočilo v tabuľke na 13. miesto, Brighton je šestnásty.