Chcete spať ako v bavlnke? Vyberte si správne posteľné obliečky!
Inzercia
Inzercia

Chcete spať ako v bavlnke? Vyberte si správne posteľné obliečky!

Posteľná bielizeň by mala byť kvalitná, príjemná aj štýlová, no jej výber vie byť tvrdým orieškom. Práve preto sme pre vás pripravili článok, v ktorom nájdete praktické rady, ako vybrať najlepšie obliečky do vašej spálne.

Tradičná bavlna alebo luxusný satén?

Pri nákupe obliečok je dôležitý ich materiál. Práve ten rozhoduje o kvalite vášho spánku. Vo väčšine domácností nájdete klasické bavlnené obliečky, ktoré sú priedušné, príjemné na dotyk a používať ich môžete po celý rok. Jedinou nevýhodou je, že majú tendenciu krčiť sa a to hlavne po praní, takže si budete musieť vyčleniť čas na ich žehlenie.

Neholdujete žehleniu? Nevešajte hlavu, lebo aj pre vás sa nájdu posteľné obliečky, ktoré budú lahodiť nielen vašim očiam, ale aj spánku. Okrem klasických obliečok sa z bavlny vyrábajú aj krepové obliečky, ktoré netreba žehliť, pretože v porovnaní s klasickými bavlnenými obliečkami majú odlišnú textúru.

Milovníci luxusnej posteľnej bielizne si môžu vybrať saténové obliečky. Tie sú príjemné na dotyk, nedráždia pokožku a dodajú vašej spálni nádych luxusu. Iste váš poteší, že ani saténové obliečky sa takmer nekrčia.

Veľkou kategóriou na trhu s posteľnou bielizňou sú aj syntetické obliečky, ktoré majú podobné vlastnosti ako bavlnené či prírodné saténové obliečky. Vďaka moderným výrobným procesom sú syntetické obliečky priedušné, veľmi príjemné na dotyk a ponúkajú široký výber motívov.

Foto: adn

Obliečky dopĺňajú vzhľad každej spálne

Milujete netradičné motívy alebo radšej volíte elegantné jednofarebné obliečky? Je len na vás, aký štýl si zvolíte. Pamätajte, že ihneď po posteli sú to práve obliečky, ktoré dominujú celej spálni. Preto je vhodné vyberať motívy, ktoré zapadnú do vášho interiéru. Na na trhu dnes nájdete obliečky od výmyslu sveta, takže si iste vyberiete.

Ak hľadáte netradičný dizajn s realistickými motívmi, odporúčame vám 3D obliečky, ktoré svojou unikátnou tematikou nadchnú pri každom pohľade. Vaše deti určite potešia detské obliečky s motívmi rozprávok, hier či akčných hrdinov. Samozrejmosťou sú minimalistické motívy na škandinávsky štýl, orientálne motívy, tradičné kvety či geometrické tvary.

Foto: adn

Kvalitné posteľné obliečky sú veľmi dôležité pre váš spánok. Pri výbere si všímajte materiál, no nezabudnite ani na ich dizajn. Nová posteľná bielizeň dokáže oživiť vašu spálňu a priniesť do nej čerstvý vietor.

Už ste čítali?

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…