Fotopasce bavia, pomáhajú aj chránia
Inzercia
Inzercia

Fotopasce bavia, pomáhajú aj chránia

Moderné fotopasce dokážu viac, než na čo boli pôvodne určené. Ich schopnosti sa naviac zdokonalili, čo ich predurčuje aj k častejšiemu používaniu, a to nielen rôznymi profesionálmi.

Čo je vlastne fotopasca?

Fotopasca je zariadenie najviac podobné digitálnemu fotoaparátu. Vie fotografovať, ale veľmi často taktiež natáčať video. Funguje na batérie či integrovaný akumulátor, prípadne sa zariadenie pripojí na solárny panel, ktorý tieto batérie dobíja. Vďaka tomu môže byť dlhodobo nezávislým na obsluhe, ktorá by sa inak musela sama postarať o dobitie akumulátoru či jeho výmenu.

Dôležitou vlastnosťou fotopascí je ich odolnosť vo vonkajšom prostredí. Odolávajú vyšším aj nízkym teplotám a sú pri nich prevádzkyschopné. Súčasne musia byť fotopasce dostatočne odolné vode.

Fotopasce musia ponúknuť ešte ďalšiu vlastnosť. Potrebujú byť schopné získané snímky či videá odoslať správcovi, prípadne majiteľovi zariadenia. Pokiaľ nie je v dosahu wifi, realizuje sa odosielanie nazbieraných dát prostredníctvom GSM siete. To prebieha takmer v reálnom čase, teda snímok a video sa odošlú hneď potom, ako ich fotopasca urobí.

Ako sníma fotopasca? Moderné fotopasce robia snímky vo chvíli, kedy zaznamenajú vo svojom dosahu pohyb. Veľkou výhodou je, že vedia fotografovať a natáčať aj vo tme. Integrovaný blesk je pritom špeciálny a nevyplaší snímaný objekt. Je kvalitný a snímky či videá sú výborne viditeľné.

Stále sa skvalitňuje aj kvalita záznamov obecne. Už nie je problém rozpoznávať objekty, ktoré fotopasca zaznamená na fotografiách či videách.

Výhody moderných fotopascí

  • Nepotrebujú zdroj elektrickej energie.
  • Komunikujú so správcom pomocou MMS či e-mailu.
  • Sú schopné zaznamenať HD video.
  • Snímajú za akéhokoľvek počasia a aj pri zhoršenej viditeľnosti.
  • Majú integrovaný blesk neviditeľný pre ľudí a zvieratá.
  • Vyrábajú sa malé a nenápadné svojim vzhľadom.
  • Sú vodotesné.
  • Jednoducho sa inštalujú.
  • Sú schopné zaznamenať pohyb až do vzdialenosti 20 metrov.
  • Majú široký záber v uhle od 50 až do 180 stupňov.

Komu slúžia fotopasce?

Fotopasca je primárne určená pre pozorovanie prírody či poľovníckeho revíru. Bez našej osobnej prítomnosti môžeme získať unikátne snímky života v lese, či potvrdiť výskyt niektorých zvierat. Vďaka týmto zariadeniam sme schopní zistiť veľkosť stád, zaznamenať prítomnosť vzácnych druhov či šeliem.

Veľmi dobre slúžia fotopasce ornitológom a aj ochrancom prírody. Umožňujú monitorovať výskyt vtákov, ale aj monitorovať chránené hniezda.

Fotopasce sa používajú na ochranu pred pytliakmi, ale aj vandalmi. Kontrola pomocou fotopascí je lacná a efektívna, nevyžaduje prítomnosť žiadnej osoby.

Veľmi dobre tieto zariadenia slúžia farmárom aj poľnohospodárom. Upozornia na prítomnosť predátora v stáde, či nevyžiadanej návšteve zvierat na poli či v inom poraste. Pomáhajú tiež včelárom.

Stále častejšie sa však fotopasce používajú na ochranu zdravia a majetku

Fotopasce sú praktické pre miestne samosprávy aj mestskú políciu. Dokážu zaisťovať ochranu majetku aj zdravia. Pomáhajú identifikovať problémy aj konkrétnych páchateľov.

Na ochranu súkromného majetku ich využívajú taktiež majitelia garáží, rodinných domov, či chát a chalúp. Často sú nenápadnejšie, lacnejšie a praktickejšie než riešenia formou kamerovej ochrany.

Kvalitné fotopasce z e-shopu Efotopasce.sk

Vďaka e-shopu Efotopasce.sk máme na výber z veľkého množstva veľmi kvalitných modelov týchto zariadení. K tým najpredávanejším patria Wachman King, Welltar 7350 MM či HC 300m. Odborníci z e-shopu vám vedia pomôcť s výberom najvhodnejšieho riešenia práve pre vaše potreby. Súčasne odporučiť ďalšie doplnky k fotopascám. E-shop však vďaka výborne roztriedenému tovaru umožňuje nakupovať veľmi intuitívne. Na prvý pohľad vidíte, ktoré fotopasce sa hodia pre poľovníkov, ktoré sú vhodné na obranu proti zlodejom, aj ktoré majú integrované WIFI, MMS a GSM.

Už ste čítali?

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…