Užite si vonku príchod jari s novou pergolou
Inzercia
Inzercia

Užite si vonku príchod jari s novou pergolou

Vonku zatiaľ zima v plnom prúde, ale za čas príde opäť otepľovanie a s ním aj viac možností tráviť čas vonku. Začnú sa prebúdzať stromy a rastliny a nás čaká hromada práce na záhradách. A po práci tiež zaslúžený odpočinok. Pripravte si preto miesto pre relax už teraz.

Pergoly bývajú väčšinou stredobodom celej záhrady. Pod pergoly umiestňujeme najčastejšie posedenie. Môžeme tu potom raňajkovať, alebo si s rozpáleným grilom pripraviť gurmánsky zážitok v príjemnom tieni. Väčšina bežných záhradných pergol vás ochráni iba pred slnkom, hliníková bioklimatická pergola toho zvládne oveľa viac.

Hliníková pergola vás ochráni za každého počasia

Bioklimatické pergoly sa od iných druhov odlišujú predovšetkým možnosťou regulácie polohy lamiel v strešnej časti a tým aj možnosťou vetrania. Strecha pergoly je ovládaná motoricky na diaľkové ovládanie a vy si podľa potreby môžete z pohodlia ležadla alebo kresla zvoliť pootočenie lamiel. Strechu tak pootvoríte a naklopením lamiel zmeníte intenzitu zatienenia. Vzduch pod hliníkovou pergolou Artosi v teplých dňoch priebežne cirkuluje — ohriaty teplý vzduch odchádza cez pootvorenú strechu a prichádza vzduch čerstvý.

Navyše si môžete zvoliť rozdelenie strechy do viacero sekcií. Každú z nich potom ovládate a naklápate zvlášť. Predstavte si to pohodlie, keď pod pergolu umiestnite trebárs aj gril, nad ním necháte pootočené strešné lamely tak, aby dym odchádzal a vy ste do toho nestáli pri otáčaní steakov v slnečnej vyhni. Vaši hostia pritom budú sedieť kúsok od vás, ale môžu mať strechu napríklad úplne uzatvorenú pre plný tieň, alebo čiastočne otvorenú. Rozhodne tento luxus stojí za to. Uvidíte, že sa priateľom nebude chcieť od vás odísť.

Foto: adn

Ak sa rozhodnete pre uzavretie strechy, lamely na seba navzájom dosadnú tak, že vám pergola poskytne plný tieň a tiež ochranu aj počas dažďa. Do jednej zo stojných nôh je umiestnený odtok vody a nedochádza tak k nežiaducemu stekaniu dažďovej vody po fasáde, ale k zámernému odvádzaniu do zeme.

Za svetla i za tmy

Na jar sa začínajú dni predlžovať, v lete sú potom dlhé, ale stále častejšie nás teplé počasie láka zostávať vonku ešte dlhšie do večera. Pergolu si môžete dovybaviť veľmi efektným LED osvetlením, ktoré je integrované do horných profilov.

Foto: adn

Okrem vyššie spomínaného osvetlenia si môžete pergolu objednať so screenovými roletami, ktoré vás v letných mesiacoch ochránia pred nižším slnkom, na jeseň potom zmiernia vietor a dážď zo strán. 

Objednanie i montáž svojpomocne zvládne každý domáci majster

Veľkou výhodou hliníkových pergol Artosi je jednoduchosť ich objednania a montáže. Pergolu na mieru si dnes už jednoducho vymeriate sami a objednáte cez internet, napríklad na e-shope Labona.sk. Na všetko majú pripravené návody a cez telefón vám prípadne poradia ochotné operátorky. Po vyrobení vám pergolu privezú až domov, kde ju behom pár hodín s prehľadnými montážnymi manuálmi zostavíte. A potom už vás čaká len pohoda a relaxovanie v novo postavenom prístrešku.

Foto: adn

Už ste čítali?

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…