George Clooney otvorene: Otcovstvo bol šok, ale je to to najlepšie, čo sa mi mohlo stať
Lenka Miškolciová
Lenka Miškolciová

George Clooney otvorene: Otcovstvo bol šok, ale je to to najlepšie, čo sa mi mohlo stať

George Clooney si súkromie prísne stráži. V rozhovore s americkou televíziou však prezradil viac o tom, ako si jeho rodinka nažíva aj v časoch pandémie.

Na snímke George Clooney, jeho manželka Amala a dvojičky Ella a Alexander. — Foto: Instagram/amalclooneyofficial1

LONDÝN 30. novembra - Hoci zo súkromia hviezdneho herca Georga Clooneyho nie je veľa známeho, slávny herec sa v posledných dňoch rozhovoril. Ako píše magazín People, počas promovania jeho nového filmu The Midnight Sky Clooney prezradil aj čo-to o svojej manželke či dvojičkách

Podľa jeho vlastných slov vraj nemôže byť vďačnejší za to, že je nielen manželom skvelej ženy, ale aj hrdým otcom. 59-ročný herec má so svojou 42-ročnou manželkou, libanonsko-britskou právničkou Amal, trojročné dvojičky Alexandra a Ellu. Tým, že sa Amal objavila v mojom živote, všetko sa zmenilo. Bolo to vôbec po prvý raz v mojom živote, kedy bola iná osoba a všetko, čo spravila, oveľa dôležitejšie ako ja,“ prezradil herec počas rozhovoru s americkou televíziou CBS, „no a potom prišli tí dvaja. Veľmi ma to napĺňa a zároveň je to niečo, čo som naozaj nečakal,“ vyzradil o dvojičkách.

Už v minulosti, Clooney s úsmevom priznal, že ho mierne frustruje fakt, že sú jeho deti bystré po mame. „Je jasné, že rozum majú po mame. Nemajú ani dva roky a vedia napočítať do 20 v angličtine aj taliančine. Ja stále pracujem na tej angličtine. Sú veľmi bystré, príliš sa mi to nepáči,“ vtipkoval pred rokom v rozhovore v talkšou Ellen DeGeneres, kde priznaj aj to, že Ella a Alexander majú tiež britský prízvuk po mame. Alexander vraj miluje autá, to Georgove údajne pravidelne objíma, keď herec príde domov, no a Ella sa zasa rada prehrabáva maminým šatníkom.

Svadba Clooneyho stála nemalé peniaze... kvôli stávke

Clooney sa zosobášil s právničkou Amal Alamuddin špecializujúcou sa na ľudské práva v roku 2014. Chodili spolu len čosi vyše roka. Svadba notorického starého mládenca, pochopiteľne, zaujala celý svet. Sám herec totiž tvrdohlavo trval na tom, že sa už viac neožení. Jeho prvé, štvorročné manželstvo s herečkou Taliou Balsamovou sa rozpadlo ešte v roku 1993. Jeho tvrdohlavosť zašla dokonca až tak ďaleko, že sa s viacerými svojimi celebritnými kamarátkami stavil, že sa už nikdy neožení, písal v čase svadby britský portál Independent

George Clooney s manželkou Amal počas svadby britského princa Harryho s bývalou americkou herečkou Meghan Markleovou. Clooneyovci sú blízkymi priateľmi kráľovského páru.
George Clooney s manželkou Amal na svadbe britského princa Harryho s bývalou americkou herečkou Meghan Markleovou. Clooneyovci sú blízkymi priateľmi kráľovského páru. Foto: TASR/AP

Michelle Pfeiffer mal vraj vyplatiť 60-tisíc eur, Nicole Kidman mala dostať 20-tisíc libier a Sandra Bullock 12-tisíc eur. Všetky totiž trvali na tom, že Clooney sa určite ešte raz ožení, hoci on ich presviedčal o opaku. Keďže však stávku vyhrali, Clooneyho zrejme po svadbe okrem iného čakala aj návšteva banky. 

Kľačal som pred ňou 20 minút, kým povedala áno

Herec však po svadbe priznal, že naozaj nikdy nemal plány oženiť sa. Ani s Amal.Kým sme spolu chodili, nikdy sme sa o svadbe nerozprávali. Požiadal som ju úplne zrazu a dlho jej trvalo, kým mi povedala áno. Kľačal som pred ňou na kolene asi 20 minút. Potom som jej konečne povedal: Počuj, odíde mi bedrový kĺb,“ rozprával herec o zásnubách. 

Nad deťmi neuvažovali a zrazu boli na ceste hneď dve

Predtým, ako sa zosobášili, vraj tiež neuvažovali nad deťmi. Až ako manželia sa nad tým zamysleli a čoskoro prišli na svet dvojčatá. „Prišli sme k doktorovi, pozeral sa na ultrazvuk a hovorí, budete mať chlapčeka! Pomyslel som si, fantastické! No a potom doktor vraví, že aha, tu je ešte jedno. Čakal som jedno dieťa. Viete, som starý. No a zrazu som mal mať dve. Naozaj len málokomu sa podarí zaskočiť ma tak, že stratím reč, no vtedy som tam bez slova stál asi desať minút. Len som sa díval na kúsok papiera a myslel si: Čo? Dve?“ zaspomínal si herec na okamih, keď spolu s Amal zistili, že sa stanú rodičmi nie jedného, ale rovno dvoch detí. Dnes však Clooney priznáva, že je rád, že dvojičky majú jeden druhého a celé rodičovstvo je síce neuveriteľné, no fantastické a niečo, za čo je mimoriadne vďačný. 

Clooney v rozhovore prezradil niečo málo aj o tom, ako jeho rodina prežíva v časoch pandémie. Podľa herca je to vraj kolobeh, kedy perie či umýva podlahy. Pripomína mu to však aj jeho mamu, ktorá bola na dve deti sama: „Nechápem, ako to dokázala. No teraz mám pre ňu toľko pochopenia ako nikdy,“ povedal herec, ktorý takisto prezradil, že už viac ako 25 rokov si sám strihá vlasy, a to sa nezmenilo ani v časoch pandémie. Tú trávi prevažne s rodinkou v bezpečí ich domova v londýnskom sídle na pobreží rieky Temža, prípadne v talianskej vile na jazere Como. 

Už ste čítali?

Už 8 mesiacov nebol mladík v obchode. Všetko potrebné si dopestuje…

Mladý muž neuteká do obchodu, aby si urobil zásoby – vďaka svojej…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…