Cher zachránila najosamelejšieho slona sveta, ktorý roky trpel v zajatí. Pri stretnutí mu aj zaspievala
Lenka Miškolciová
Lenka Miškolciová

Cher zachránila najosamelejšieho slona sveta, ktorý roky trpel v zajatí. Pri stretnutí mu aj zaspievala

Kaavan získal prezývku najosamelejší slon sveta. Po desiatkach rokov, ktoré prežil v nehostinných podmienkach, sa však teraz vďaka speváckej ikone konečne dočká slobody.

Na snímke speváčka Cher a najosamelejší slon sveta Kaavan počas stretnutia v Pakistane. — Foto: Instagram/ftwglobal, Cher

HOLLYWOOD/PAKISTAN 30. novembra - Najosamelejší slon na svete má za sebou hviezdne stretnutie. Ešte predtým, ako opustil Pakistan a začal by si užívať zaslúžený dôchodok v rezervácii v Kambodži, prišla ho pozrieť spevácka ikona Cher, ktorá sa zaslúžila o jeho záchranu z miesta, kde desiatky rokov trpel. 

Desiatky rokov trpel zanedbávaný v zoologickej záhrade

Práve Cher môže slon menom Kaavan ďakovať za to, že sa po rokoch dočká toho, že si konečne bude môcť zabehať vo voľnej prírode. Len ako ročné mláďa sa Kaavan ako darček od Srí Lanky dostal do zoo v hlavnom meste Pakistanu, Islamabádu, kde strávil celých 35 rokov, píše CNNPočas týchto rokov bol však zanedbávaný, čo sa prejavilo aj na jeho súčasnom zdraví. Kaavana trápia mnohé nielen fyzické problémy, ale nesie si so sebou aj viacero psychologických tráum. V roku 2012 navyše stratil partnerku a vyslúžil si tak prezývku najosamelejší slon sveta. 

Cher si najala tím právnikov a spustila obrovskú kampaň

Avšak teraz sa zdá, že sa všetko na dobré obráti a po rokoch boja o Kaavanovu slobodu sa tak slon naozaj dočká. O zanedbávaní zvierat v zoo v Islamabáde sa aj vďaka Kaavanovi dozvedel celý svet. Súd následne začiatkom tohto roka rozhodol, že kritizovaná zoo musí byť zatvorená a všetky zvieratá budú premiestnené. Kaavan tak konečne okúsi slobodu v prírodnej rezervácii, kde bude o neho príkladne postarané. Nič z toho by sa však nestalo, keby nebolo Cher. 

Práve speváčka spustila obrovskú kampaň na sociálnych sieťach, kde svet informovala o Kaavanovi a prosila autority, aby mu umožnili dostať sa na slobodu. O jeho príbehu sa vraj dozvedela ešte v roku 2016 od ľudí na Twitteri: „Pomyslela som si, ako mu môžem pomôcť? Ako to môžem napraviť? Ako môžem zachrániť slona, ktorý bol 17 rokov pripútaný na reťazi a ktorý je tisíce míl ďaleko?“ opísala pre CNN speváčka, ktorá následne nielenže rozbehla rozsiahlu kampaň, ale najala si aj tím právnikov, ktorý jej asistoval v Kaavanovej záchrane. Takisto zapojila svoju vlastnú charitatívnu organizáciu s názvom Free The Wild. A jej snaha nevyšla nazmar.

Speváčka osamelému slonovi pri stretnutí aj zaspievala

Len pred pár hodinami jej charitatívna organizácia na Instagrame informovala, že Kaavan bude letecky premiestnený do prírodnej rezervácie a aktuálne ho už pripravujú na odlet.

V rezervácii v Kambodži bude žiť v otvorenej prírode aj s inými zvieratami. Aktivisti, ktorí Cher pomohli s jeho záchranou, podľa CNN dúfajú, že si v rezervácii nájde aj novú partnerku

Cher mu pri stretnutí aj zaspievala

Ešte pred odchodom za novým a lepším životom ho však čakala jedna dôležitá návšteva. Speváčka priletela do Pakistanu, aby sa stretla so zvieraťom, ktorého život pomohla zachrániť. Stretnutie bolo veľmi milé a speváčka Kaavanovi aj zaspievala svoju pieseň „A Dream is a Wish Your Heart Makes“.

Okrem slona sa však ikona stretla aj s premiérom Pakistanu Imran Khanom. Následne na svoj Twitter napísala, že mu úprimne ďakuje za to, že sa Kaavan dostane do Kambodže a svoj život dožije na slobode obklopený inými zvieratami.

Premiér následne speváčke takisto poďakoval za jej snahy a pozval ju, aby s ním ďalej spolupracovala aj na iných environmentálnych iniciatívach v krajine. 

Už ste čítali?

Už 8 mesiacov nebol mladík v obchode. Všetko potrebné si dopestuje…

Mladý muž neuteká do obchodu, aby si urobil zásoby – vďaka svojej…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…