Ako najmladšia finalistka sa stala 1. vicemiss Slovenska: Viktória teraz skrášľuje Mikuláša deťom z detského domova
Dominika Pacigová
Dominika Pacigová

Ako najmladšia finalistka sa stala 1. vicemiss Slovenska: Viktória teraz skrášľuje Mikuláša deťom z detského domova

Verejnosť ju spoznala aj vďaka súťaži Miss Slovensko 2020. Viktória Podmanická má však veľké srdce a teší ju, keď robí druhých šťastnými.

Viktória počas finále súťaže Miss Slovensko 2020. Už tri roky sa ako dobrovoľníčka zapája do aktivít OZ PONS. — Foto: Peter Stas / Mária Lauková

BRATISLAVA/BANSKÁ BYSTRICA 29. novembra - 18-ročná Viktória Podmanická bola najmladšou finalistkou prestížnej súťaže krásy Miss Slovensko 2020. Stala sa prvou vicemiss, pričom zo súťaže si odniesla aj titul Eva Miss Sympatia. Krásna Banskobystričanka má veľké srdce a už niekoľko rokov pomáha ako dobrovoľníčka v občianskom združení PONS (Pomoc osobám neschopným samostatnosti), ktoré vytvára podmienky pre dôstojný život a vzdelávanie detí i mladistvých s viacnásobným postihnutím. Napĺňa ju, keď môže niekomu pomôcť, a práve preto sa rozhodla pre ďalšiu dobročinnú aktivitu. Spolu s kamarátom zorganizovali charitatívnu zbierku, aby skrášlili deťom z detského domova sviatok svätého Mikuláša. Okrem modelingu a toho, že pomáha iným, rada športuje a hrá na klavíri.

„Z týchto činností ma najviac napĺňa pomáhanie. Snažím sa to rozvíjať, vymýšľať rôzne projekty a zapájať aj iných ľudí. Určite v tom chcem pokračovať ešte dlhý čas,“ hovorí pre Dobré noviny Viktória Podmanická.

V rozhovore s Viktóriou Podmanickou sa dozviete:

  • čo ju deti z občianskeho združenia PONS naučili,
  • akú zbierku pripravila pre deti z detského domova,
  • čo sa zmenilo v jej živote po súťaži krásy Miss Slovensko 2020,
  • ktorým smerom by sa v živote chcela uberať.

Do povedomia si sa dostala najmä vďaka súťaži Miss Slovensko 2020, no už dlhší čas sa ako dobrovoľníčka zapájaš do aktivít občianskeho združenia PONS. Čo ťa deti a mladiství v priebehu rokov naučili?  

Deti z OZ PONS ma naučili viac, ako by sa mohlo zdať. Obklopujú sa usmiatymi a šťastnými ľuďmi, samy šíria radosť. Zaujímajú sa o pozitívne momenty a negatívnym sa snažia vyhýbať. Práve v tomto smere mi otvorili oči.

Ako často sa s nimi stretávaš?  

Vždy, keď je to možné, no najmä v lete. Stretávame sa počas letných táborov alebo na nejakých spoločných, častokrát športových podujatiach. Bohužiaľ, tento rok bolo našich stretnutí skutočne málo, no napriek tomu boli čarovné.

Ako vnímali to, že si medzi finalistkami a vidia ťa v televízii? 

Nedokázali uveriť tomu, že zrazu vidia niekoho tak ,,blízkeho“ v televízii. Jedno dievčatko mi povedalo, že sa aj rozplakalo, keď ma videlo s korunkou na hlave.  

Bola si s nimi v kontakte aj počas prípravy na finále súťaže Miss Slovensko 2020?  

Samozrejme, no kvôli sústredeniu a prípravám finálového večera súťaže som sa nemohla zúčastniť žiadneho turnusu letného tábora. Počas jedného dňa som si však vyhradila čas na deti a prišla som ich aspoň nachvíľku navštíviť.

S deťmi a mladistvými z OZ PONS sa stretáva počas letných táborov alebo na nejakých spoločných, častokrát športových podujatiach. — Foto: Mária Lauková
Viktória sama tvrdí, že deti z OZ PONS ju naučili viac, ako by sa mohlo zdať. — Foto: Mária Lauková
Viktória má veľké srdce. — Foto: Mária Lauková

Zmenila niektoré priority

Prečo si sa rozhodla prihlásiť sa do súťaže Miss Slovensko 2020? 

Myslím si, že takáto súťaž krásy je malým-veľkým snom mnohých dievčat. Dlhší čas som sledovala súťaž Miss Slovensko, až odrazu som tam videla dievčatá z môjho okolia. Vtedy som si povedala, že to vyskúšam aj ja, veď predsa za pokus nič nedám. Prihlásila som sa aj z dôvodu, aby som objavila nové možnosti či príležitosti a posunula sa vpred.

Ako vnímalo tvoje okolie to, že si sa dostala do finálovej dvanástky? 

Pravdupovediac, všetci to prežívali viac ako ja, no dlho som nemohla uveriť tomu, že práve ja som vo finálovej dvanástke. Rodina to vnímala veľmi pozitívne a tešila sa spolu so mnou. Moji najbližší kamaráti boli tiež šťastní. Čo sa týka školy, vedenie a učitelia boli radi, že reprezentujem školu. Spolužiaci nereagovali úplne jednotne, no takto spätne majú už všetci úsmev na tvári.

Na snímke finalistky Miss Slovensko počas oficiálneho predstavenia finalistiek súťaže krásy Miss Slovensko 2020. Viktória Podmanická je prvá zľava.
Na snímke sú finalistky Miss Slovensko počas oficiálneho predstavenia finalistiek súťaže krásy Miss Slovensko 2020. Viktória Podmanická je prvá zľava. Foto: TASR - Jaroslav Novák

S akými očakávaniami si išla do súťaže?  

Ak mám byť úprimná, nemala som žiadne očakávania. Bola som neskutočne šťastná, keď som sa dostala do finálovej dvanástky.

Kto bol tvojou najväčšou oporou počas prípravy na veľkolepé finále, ako aj samotného finále?  

Rodičia, rodina a moji blízki. Všetci mi držali palce, podporovali ma. Ešte v deň samotného finále mi posielali správy, že na mňa myslia. Bolo to krásne a veľmi im za to ďakujem.

Pomáha tam, kde je to potrebné 

Čo sa zmenilo v tvojom živote, keď si sa stala 1. vicemiss Slovensko 2020? 

Zmeny som pocítila už počas príprav a všetkých sústredení. Zmenili sa mi niektoré priority, začala som mať nové myšlienky a názory. V určitých situáciách som sa akoby naučila skryť v sebe to večné dieťa. Samotným ziskom titulu ma začalo viac vnímať okolie, ľudia ma začali spoznávať. Ako veľmi príjemnú zmenu vnímam taktiež to, že mám veľa aktivít, ktorým sa venujem a mám z nich radosť.

Viktória sa stala 1. vicemiss Slovensko 2020.
Viktória sa stala 1. vicemiss Slovensko 2020. Foto: Peter Stas

O aké aktivity konkrétne ide? 

Jednou z nich je napríklad môj malý projekt pomoci. S kamarátom Alexom sme zorganizovali charitatívnu zbierku, vďaka ktorej ideme deťom v detskom domove v Banskej Bystrici skrášliť Mikuláša. Vďaka štedrým darom širokej verejnosti veríme, že deti budú mať nezabudnuteľného Mikuláša. 

Veľké srdce si ukázala aj počas plošného testovania, keď si sa prihlásila ako dobrovoľníčka. Prečo si sa tak rozhodla?

Moje rozhodnutie bolo okamžité, keď vyhlásili, že hľadajú dobrovoľníkov. Hneď som sa zaregistrovala. Chcela som pomôcť a zažiť to celé na vlastnej koži - zistiť, čo to je a ako to prebieha. Na základe vlastnej skúsenosti som si vytvorila na celú túto akciu názor, ktorý mám v podstate odžitý. A samozrejme, nazbierala som nové skúsenosti a spoznala som nových ľudí.

Neobávala si sa možnej nákazy? 

Musím povedať, že mi nebolo všetko jedno. Dodržiavala som všetky pokyny a postupy. Dezinfekciu som mala vždy po ruke.

Viktória ako dobrovoľníčka počas celoplošného testovania.
Viktória ako dobrovoľníčka počas celoplošného testovania. Foto: instagram.com - viktoria.podm

Hrá na klavíri a miluje turistiku 

Takú postavu, ako máš ty, by pravdepodobne chcela mať každá žena. Je sčasti aj výsledkom genetiky alebo sa musíš obmedzovať v strave, alebo ide o kombináciu zdravej stravy a pohybu?  

Myslím si, že v mojom prípade môžem ďakovať najmä genetike. V strave sa neobmedzujem vôbec ničím, ale všetko jem v primeraných množstvách. Veľkú rolu možno zohralo aj plávanie, ktorému som sa venovala päť rokov súťažne. 

Ktorému športu sa venuješ v dnešných dňoch najradšej?  

V poslednom čase som si veľmi obľúbila turistiku. Takisto nepohrdnem plávaním, keďže som sa mu kedysi venovala. Čo sa týka zimy, môžete ma stretnúť na lyžiach.

Tvojím koníčkom je aj hra na klavíri. Kto ťa viedol k tejto záľube?  

Klavír ako samotný som mala akoby vyhliadnutý už dlhšie. Najskôr som začala chodiť na hudobnú teóriu, a potom si ma zobrala pod svoje krídla jedna pani učiteľka, a tak som začala hrať na klavíri. V rodine máme hudbu, takže si myslím, že som to cítila aj ja.

Najskôr začala chodiť na hudobnú teóriu, a potom si ju zobrala pod svoje krídla jedna pani učiteľka. Viktória tak začala hrať na klavíri — Foto: Ján Miškovič
Viktória má veľké srdce a rada hrá na klavíri. — Foto: Peter Stas

Aj naďalej chce pomáhať 

Si krásnou a úspešnou modelkou, klaviristkou, športovkyňou, no najmä ženou s veľkým srdcom. Ktorým smerom by si sa chcela uberať?  

Z týchto činností ma najviac napĺňa pomáhanie. Snažím sa to rozvíjať, vymýšľať rôzne projekty a zapájať aj iných ľudí. Určite v tom chcem pokračovať ešte dlhý čas.

Čo sa týka modelingu, som ešte nováčik. Mám už za sebou pár fotení, súťaž Miss Slovensko mi otvorila brány do tohto sveta. Uvidím, ako sa bude všetko vyvíjať, ale baví ma aj fotenie či nejaké módne prehliadky.

Momentálne si vo štvrtom ročníku na gymnáziu J.G. Tajovského v Banskej Bystrici. Kam budú smerovať tvoje ďalšie kroky?

Aj ja som jedným z aktuálnych maturantov, a teda tiež stojím pred otázkou, kam ďalej. V dôsledku momentálnej situácie to rozhodovanie nie je vôbec jednoduché, keďže mnohé veci nefungujú tak, ako sme boli zvyknutí. Stále nie som rozhodnutá, kam moje kroky budú smerovať, ale verím, že čoskoro nájdem tú správnu cestu.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z BANSKOBYSTRICKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Už 8 mesiacov nebol mladík v obchode. Všetko potrebné si dopestuje…

Mladý muž neuteká do obchodu, aby si urobil zásoby – vďaka svojej…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…