Viete si predstaviť Priateľov bez Jennifer Anistonovej? Ju aj ďalšie postavy mohol hrať niekto úplne iný
Lucia Čížová
Lucia Čížová

Viete si predstaviť Priateľov bez Jennifer Anistonovej? Ju aj ďalšie postavy mohol hrať niekto úplne iný

Rachel z Priateľov, Rose z Titanicu, Forrest Gump či Elle z Pravej blondínky, o tieto postavy sa uchádzali aj iní herci a herečky, a takto to nakoniec dopadlo.

O postavu Rachel sa uchádzali obe herečky. — Foto: NBC

BRATISLAVA 24. októbra - Kým sa vyberie obsadenie filmov či seriálov, trvá to a skúša sa veľa hercov. Keď sa dnes na ne pozeráme, častokrát si nevieme v danej postave predstaviť niekoho iného, no stačilo málo a všetko mohlo byť inak, píše magazín People. Pozrite sa, ako sa to vyvíjalo v týchto postavách.

Foto: TASR/AP

George Clooney namiesto Ryana Goslinga
vo filme Zápisník jednej lásky

Viete si predstaviť v romantickom filme Zápisník jednej lásky Georga Clooneyho? Pred časom priznal, že bol v hre o hlavnú postavu Noaha Calhouna.Chystali sme sa na tento film spolu s Paulom Newmanom,“ povedal Clooney magazínu Deadline. „Ja som mal v podstate hrať vo filme jeho ako mladého muža, bolo to zábavné. Stretli sme sa a povedali si: Bude to skvelé,“ povedal Clooney o možnej spolupráci s legendárnym hercom, ktorý zomrel v roku 2008. No ako ďalej potvrdil, prišiel domov, pozrel si množstvo ikonických filmov s Newmanom a cúvol. Stretli sa a povedal mu: „Nemôžem vás hrať, nevyzerám ako vy, je to šialené.“ Postavu Noaha si nakoniec zahral Ryan Gosling a jeho staršiu verziu herec James Garner. Jeho milovanú Allie si s ním zahrala a film preslávila Rachel McAdamsová.

Foto: TASR/AP

Nicole Kidmanová namiesto Julie Robertsovej vo filme Nothing Hill 

Nicole Kidmanová aktuálne hviezdi po boku Hugha Granta v trillerovej sérii HBO s názvom The Undoing, no priznala, že sa spolu na obrazovke mohli stretnúť už pred desiatkami rokov. Herečka prezradila, že chcela hrať Annu Scott vo filme Notthing Hill a že takmer hrala aj vo filme Láska nebeská z roku 2003. „V Láske nebeskej to mala to byť malá úloha, už si to nepamätám, ale skutočne veľmi som chcela hrať postavu Anny v Nothing Hill, ktorú nakoniec hrala Julia Roberts, No nebola som dosť známa a dostatočne talentovaná,” povedala herečka Hughovi Grantovi.

Foto: TASR/AP

Claire Danesová a Gwyneth Paltrowová 
namiesto Kate Winsletovej vo filme Titanic

Herečka Claire Danesová pred časom prezradila, že mala hrať po boku Leonarda DiCapria vo filme Titanic z roku 1997, no neľutuje, že postavu odmietla. Mali veľký záujem, aby som práve ja hrala Rose. No mali sme s Leom za sebou film Rómeo a Júlia, keď sa chystal nakrúcať Titanic a ja som sa na to necítila, nebola som pripravená.” Dvojica mala v tom čase rovnakého manažéra a kým Leo rolu Jacka prijal, Claire Danes film odmietla.Pamätám sa na to, že keď Titanic vyšiel, vystrelil ho akoby do inej stratosféry. Bola som na premiére jeho nasledujúceho filmu Muž so železnou maskou a všetci sa neho vrhali. Bolo to trocha strašidelné. Jednoducho som to nemohla urobiť, nechcela som to.“ Postavu Rose si nakoniec zahrala Kate Winsletová a stala sa z nej svetová hviezda.

No o postavu Rose sa uchádzala dokonca aj herečka Gwyneth Paltrowová. „Viem, že príbeh je taký, že som to odmietla, Ale myslím, že som o tú rolu skutočne bojovala, bola som jedna z posledných dvoch,“ povedala. Bez ohľadu na to sa na túto skúsenosť nepozerá trpko.

Boj o hlavnú postavu si však Gwyneth Paltrowová s Kate Winsletovou vyskúšala ešte raz, a v tomto prípade konečne uspela ona. Získala úlohu Violy de Lessepsovej vo filme Zamilovaný Shakespeare, ktorú Kate Winsletová odmietla, pretože sa chcela sústrediť na natáčanie nezávislých filmov.

A na záver len dodáme, že pri úlohe Violy sa uvažovalo aj o Julii Robertsovej. Nakoniec to však bolo dobre tak, ako bolo. Gwyneth Paltrowová nakoniec za svoj výkon získala Oscara za najlepšiu herečku.

Foto: TASR/AP

Christina Applegateová namiesto Reese Witherspoonovej
vo filme Pravá blondínka

A pamätáte si na slávnu blondínku Reese Witherspoonovú? Tá zažiarila v oboch filmoch s názvom Pravá blondínka, no netradičnú právničku Elle Woods si skoro nezahrala. Uchádzala sa o ňu aj Christina Applegateová, no nakoniec ju odmietla, pretože už opäť nechcela hrať „hlúpu blondínu”. „Aký hlúpy krok to odo mňa bol, však? Ale som rada, ako sa to vyvinulo. Reese si to zaslúžila, odviedla oveľa lepšiu prácu, akú som kedy mohla ja, tak to je.

Foto: TASR/AP

John Travolta namiesto Toma Hanksa vo filme Forrest Gump

Život je ako bonboniéra; nikdy nevieš, čo dostaneš,” kto by si nepamätal túto repliku, no takmer sa stalo, že by ju nepovedal Tom Hanks, ale John Travolta. Aj keď neskôr údajne povedal, že vzdať sa hlavnej úlohy tohto hitu z roku 1994 bola veľká chyba, dlho nemusel ľutovať. V tom istom roku urobil film Pulp Fiction a dokonca sa s Hanksom stretli aj v boji o Oscara pre najlepšieho herca. Nakoniec si zlato odniesol Hanks.

Foto: TASR/AP

Al Pacino namiesto Harrisona Forda vo filme Star Wars

Viete si predstaviť Al Pacina v tomto filme? No skoro sa to stalo, bola mu ponúknutá postava Hana Sola v hite z roku 1977, ale nakoniec som odmietol. „Nerozumel som scenáru,“ povedal neskôr. Aj keď túto rolu nakoniec získal Harrison Ford, brali sa do úvahy aj Jack Nicholson, Chevy Chase či Bill Murray.

Foto: TASR/AP

Molly Ringwaldová namiesto Julie Robertsovej
vo filme Pretty woman

Herečka, ktorá dnes nie je až taká známa, bola v 80. rokoch slávna vďaka filmom zo strednej školy. Mala možnosť vymaniť sa z tejto pozície, keď jej odovzdali scenár, z čoho sa neskôr vykľul hit Pretty Woman. „Nepamätám si konkrétne, že by som to odmietla. Scenár bol v poriadku, ale musím povedať, že Julia Robertsová je tá, čo robí tento film." A áno, úlohou Vivian sa stala Julia Robertsová miláčikom ľudí.

Foto: TASR/AP

Tiffani Amber Thiessenová namiesto Jennifer Anistonovej
v seriáli Priatelia

Herečka, ktorú v našich končinách poznáme najmä ako Valerie zo seriálu Beverly Hills 902 10, sa takmer stala obľúbenou Rachel. „No bola som ešte trochu mladá,“ vysvetlila. Thiessenová mala iba 20 rokov, keď mali v roku 1994 Priatelia premiéru, zatiaľ čo Anistonová už mala 25 rokov a stále bola najmladšou členkou hereckej zostavy. Dnes to neľutuje a o výkone Jennifer Anistonovej hovorí, že je „veľmi, veľmi zábavný.“

Foto: TASR/AP

Selma Blairová namiesto Katie Holmesovej
v seriáli Dawsonov svet

Ďalší seriál, ktorý bol pred rokmi veľmi obľúbený aj u nás. Milú, ale náladovú divošku menom Joey Potterová, si zahrala niekdajšia manželka Toma Cruisa, Katie Holmesová. No všetko mohlo byť inak. „Selmu Blairová som skutočne miloval, až kým som, samozrejme, nezískal video zo suterénu rodiny Holmesovcov,“ povedal tvorca seriálu Kevin Williamson a odkazuje na konkurznú kazetu Katie Holmesovej na poslednú chvíľu natočenú v dome jej rodičov. Ako sa ukázalo, to video zmenilo všetko.”

Už ste čítali?

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…