Keď mala len 17, nahradila svojim piatim súrodencom mamu aj otca. Snaží sa byť tým najlepším vzorom
Ľubomíra Somodiová
Ľubomíra Somodiová

Keď mala len 17, nahradila svojim piatim súrodencom mamu aj otca. Snaží sa byť tým najlepším vzorom

Šesť detí prišlo o mamu aj otca. Najstaršia z nich, Samatha, mala len 17, keď sa pre ostatných súrodencov stala matkou aj otcom v jednom.

Rodriguezovci. — Foto: Go Fund me/Samantha Rodriguez

ORLANDO 17. septembra - Súrodenci z Orlanda v americkom štáte Florida prišli v priebehu krátkeho času o oboch rodičov. Ich mama Lisa, ktorej diagnostikovali rakovinu, podľahla zákernej chorobe v roku 2013. Keď ostali bez mamy, zdalo sa, že nič nemôže byť horšie. Len o tri roky neskôr sa museli rozlúčiť aj s otcom, ktorý zomrel po bitke s lymfómom.

Musela dospieť oveľa skôr

V tom čase mala Samantha Rodriguez len 17 rokov. Neostávalo jej veľa času na trúchlenie a žiaľ, musela sa postarať o svojich 5 mladších súrodencov a ukázať im, že všetko bude v poriadku. Zo dňa na deň sa stala ich matkou aj otcom a za posledné roky urobila veľký kus úžasnej práce. Nielenže sa stará o svojich súrodencov, dokončila strednú školu a na čiastočný úväzok pracovala ako čašníčka.

Deťom prišla na pomoc aj babička, no tá je tiež chorá, a tak sa hlavou rodiny stala Samantha. „Moja realita vyzerala takto: mám 17, oni sú moji bratia a sestry, keď sa na nich pozriem, vidím, že sú to zraniteľné deti, ktoré potrebujú dospeláka, tak som sa stala ich dospelákom,“ povedala Samantha pre Inside Edition.

Druhá najstaršia je Milagros, má 17 rokov, nasleduje mladšia Brenda,15. Michael je jediný chlapec a má 13 rokov. Destiny má 7 rokov a najmladšia Bella 9.

p
Rodriguezovci. Foto: Twitter/Orange County Sheriff's Office

Rozhodli sa, že budú pozitívni

Smrť rodičov zblížila súrodencov ako nikdy predtým. Všetci vzhliadajú k najstaršej sestre. Mladá žena im pripravuje jedlo, nosí ich ráno do školy a pomáha im s domácimi úlohami a športovými aktivitami. Keď sú chorí, chodí s nimi k lekárovi.

Je veľa vecí, na ktoré by sa mohli súrodenci sťažovať, ale rozhodli sa, že život budú brať pozitívne. Samantha hovorí, že silu získala od mamy.„Moja mama je môj vzor, je to najúžasnejšia žena, akú som kedy stretla. Získala som od nej veľa sily, strávila som s ňou veľa času a veľmi si ju vážim,“ vyznala sa Samantha a dodala, že keď o mamu prišli, vedela, že chce byť presne ako ona.

Spomienky na rodičov

Mladá žena, ktorá má dnes 21 rokov, si na mamu dobre spomína a chýba jej každý deň, mladší súrodenci však majú na rodičov len matné spomienky. „Mal som šesť, keď zomrela, mám na ňu spomienky, no veľmi málo,“ povedal Michael pre CNN.

Najmladšia Destiny mala iba rôčik, keď prišla o maminu. „Rozumiem, že si na ňu nepamätá, čo je pre nás veľmi ťažké prijať, obzvlášť, keď vieme, aká bola úžasná a ako nás veľmi ľúbila,“ povedala Samantha.

Vzor 

„Sam je pre nás mama aj otec,“ hovorí Milagros. Najstaršia sestra to naozaj nemala najľahšie. Už v čase, keď rodičia bojovali so zákernou chorobou, musela prebrať viac zodpovednosti a často vymeškávala školu. Po ich smrti mala ešte viac povinností.

Napriek tomu si chcela dokončiť školu. Priznáva, že síce bola v rozpakoch, že je najstaršia v triede, ale chcela byť dobrým vzorom pre súrodencov. „Keď som si uvedomila, že chcem, aby deti boli úspešné a skončili školu, vedela som, že im musím ísť príkladom,“ hovorí mladá žena a dodáva, že „to je to, čo ma robí šťastnou, že som s nimi a som tu pre nich,“ uzavrela.

Zdroj: Life Shared

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…