Rozkošné mláďa je iné ako ostatné tulene. Vedci sa obávajú jednej veci
Dominika Pacigová
Dominika Pacigová

Rozkošné mláďa je iné ako ostatné tulene. Vedci sa obávajú jednej veci

Mnohí ľudia tvrdia, že mláďa je rozkošné, no kolónia tuleňov to môže vnímať inak. Práve preto sú odborníci v pozore.

Mláďa má odlišnú farbu ako ostatné tulene. — Foto: Reprofoto instagram/bigdaddivladi

MOSKVA 10. septembra - Rozkošný tuleň sa narodil pred necelým mesiacom na ostrove Tyuleny v Rusku. Má zlatistú až bronzovú srsť, modré oči a ružové plutvy. Väčšina takýchto jedincov neprežije, pretože sú odlišné a kolónia tuleňov ich neprijme.

Podľa vedcov však existuje šanca jedna ku stotisíc, že sa narodí mláďa s takýmto sfarbením, uvádza portál Unilad.

Obávajú sa, že ho kolónia odmietne

Mláďa zazrel biológ Vladimir Burkanov počas exkurzie na ostrove. Je iné ako ostatné tulene, keďže čiastočne ide o albína. Aj napriek tomu, že je neskutočne rozkošné, je veľká pravdepodobnosť, že ho kolónia neprijme.

Stalo sa tak už pred niekoľkými rokmi, keď kolónia tuleňov odmietla mláďa len preto, že vyzeralo nezvyčajne. Odborníci sa v dnešných dňoch obávajú, že takáto situácia by mohla nastať aj v prípade tohto mláďaťa.

Malý tuleň je pod dohľadom odborníkov. Ich cieľom je predísť takejto situácii a v prípade vylúčenia alebo ohrozenia mláďaťa zakročiť hneď, ako to bude možné.

Biológ hľadal ďalšie informácie

Rozkošné video vzbudilo obrovský záujem verejnosti. Biológ Burkanov sa práve preto pokúsil vyhľadať ďalšie informácie o tuleňovi s podobným sfarbením. Skontaktoval sa s bývalým študentom a jeho dnešným kolegom Sergejom Fominom. Ten v roku 2017 zachytil tuleňa - albína, ktorý mal približne dva až tri roky. Bol v dobrej fyzickej kondícii aj napriek tomu, že bolo zrejmé, že nemá dobrý zrak.

Sergej mu však oznámil, že tento rok opäť zbadal tohto albína na tom istom mieste ako v roku 2017. „Môže ísť o prvý zdokumentovaný prípad prežitia takéhoto tuleňa až do dospelosti,“ dodal Vladimir Burkanov na Instagrame.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Альбинос-хромист – продолжение: Фотография котика альбиноса, или более правильно будет сказать - хромиста, вызвала интерес у и вопросы у посетителей. Я помню осенью 2017 года на лежбище Северо-Западном острова Беринга мой бывший студент, а теперь коллега, работающий на Командорских островах, Сергей Фомин фотографировал самца-холостяка такой же необычной окраски. Он был хорошо упитан, хотя имел явные проблемы со зрением. Я обратился к нему за уточнением возраста того альбиноса, и Сергей сообщил мне, что видел и снял этого же самца в этом году! И на том же самом месте Северо-Западного лежбища, где он его фотографировал осенью 2017 года. Теперь он уже секач, достиг половой зрелости и ему 5-6 лет. Но находился на нерепродуктивной части лежбища. Т.е. в размножение в этом сезоне не вступал. Пожалуй, это первый документально зафиксированный случай дожития котика аномальной окраски до половозрелого возраста. Albino fur seal – continued: A photo of an albino (partial albino or chromist) fur seal pup aroused the interest of visitors to my page. I tried to find information on the age of similar unusual color of young fur seal, my former student, and now a colleague Sergey Fomin photographed at the Severo-Zapadnoe rookery on the Bering Island in fall 2017. The animal was 2 or 3 years old and physically in good shape, even it was clear it had poor sight. I turned to him to clarify the age of that albino, and Sergeн replayed me that he had seen and photographed the same male this summer again! In the exact location of the Severo-Zapadnoe rookery, where he photographed the animal in the fall of 2017. The albino is now matured bull 5-6 years old. He did not participate in reproduction this season and was seen on the bachelor section of the rookery only. Perhaps, this is the first documented case of the survival of a northern fur seal of an abnormal color to adulthood.

Príspevok, ktorý zdieľa Vladimir Burkanov (@bigdaddivladi),

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…