Erika porazila rakovinu, teraz čaká bábätko: Uveriť tomu mi trvalo hodnú chvíľku
Dominika Pacigová
Dominika Pacigová

Erika porazila rakovinu, teraz čaká bábätko: Uveriť tomu mi trvalo hodnú chvíľku

Jej príbeh dojal tisícky ľudí. Aj napriek tomu, že už začínala byť presvedčená, že inou formou, ako umelým oplodnením, nebude môcť mať deti, všetko dopadlo tak trocha inak.

Erika Mokrý spolu s manželom počas liečby a v dnešných dňoch. — Foto: instagram.com - tak_trocha_inak / memophotoagency

BRATISLAVA 8. septembra - Erike Mokrý diagnostikovali rakovinu prsníka na 28. narodeniny. Dozvedela sa, že ju čaká 15 chemoterapií, 25 ožiarov, ale aj to, že príde o prsník. V tom čase sa rozhodla snúbencovi, dnes už manželovi, vrátiť snubný prsteň so slovami, aby si našiel inú. On ju však miloval nadovšetko a s odstupom času sa jej opäť opýtal, či si ho vezme. Po druhej chemoterapii si povedali svoje áno. Ich rozprávkový príbeh má aj pokračovanie. Pred pár dňami oznámili radostnú novinku.

Príbeh ako z rozprávky

Keď Erike diagnostikovali rakovinu prsníka, založila si blog s názvom Tak trocha inak. O rakovine a liečbe písala svojským štýlom, no z jej príspevkov sršala pozitívna energia. Spočiatku vystupovala anonymne, no niektorí ľudia jej diagnózu neverili, iní jej dokonca priali smrť. S odstupom času však odhalila svoju tvár a mnohí ľudia zmenili postoj.

Najväčšou oporou jej počas liečby bol priateľ, v dnešných dňoch už manžel. Ona sa mu však rozhodla vrátiť snubný prsteň. „Vrátila som mu ho so slovami, že odchádzam, nájdi si inú, zdravú ženu, ktorá má vlasy a dve prsia. On sa aj napriek tomu rozhodol, že si ma chce vziať. Svadbu sme na začiatku zrušili, pretože nám to nikto neodporúčal. Chemoterapie však boli v poriadku, dokázala som fungovať a chodiť do práce. Tak prišiel za mnou nanovo s otázkou - vezmeš si ma?“ spomenula v štúdiu Dobrých novín Erika Mokrý.

Oznámili radostnú novinku

Neskutočne silný príbeh dvoch mladých ľudí má nádherné pokračovanie. Erika spolu s manželom čakajú chlapčeka. „Nič nie je nemožné… Pretože možné je všetko. Aj keď niekedy už prestanete veriť,“ napísala na Instagrame.

Krásna Slovenka žijúca vo Francúzsku spomína na koniec apríla, keď jej aplikácia v telefóne už niekoľko dní hlásila meškajúcu menštruáciu. To u nej nebývalo zvykom. „Keď mi po chemoterapii nabehol nanovo cyklus, všetko bolo ako hodinky. A zrazu... Klasicky, asi ako každá žena, som si následne v lekárni kúpila tehotenský test, pre istotu rovno dva a výsledok bol takmer okamžite jasný,“ povedala pre Dobré noviny.

Všetko dopadlo tak trocha inak

Výsledok testu ich nielenže potešil, ale aj neskutočne prekvapil. Vzhľadom na jej výsledky a konzultácie u špecialistov všetko totižto smerovalo k tomu, že sa im v júni tohto roku začne príprava na IVF, teda mali absolvovať umelé oplodnenie. „Uveriť tomu, že sa mi to naozaj stalo a deje, mi popravde trvalo hodnú chvíľku, pretože som skutočne začínala byť presvedčená, že inou formou, ako umelým oplodnením, deti nebudeme môcť mať. No ono to nakoniec je tak trocha inak,“ uviedla.

Podľa slov lekárov má termín pôrodu začiatkom januára. „Verím, že všetko pôjde tak, ako má a spolu to potiahneme aspoň do Vianoc,“ dodala Erika.

Erike a jej manželovi gratulujeme. Prajeme im hlavne veľa zdravíčka a veľa ďalších šťastných rokov na spoločnej ceste životom.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…