Doprajte si dostatočné množstvo slnečného žiarenia bez narušenia vášho súkromia
Inzercia
Inzercia

Doprajte si dostatočné množstvo slnečného žiarenia bez narušenia vášho súkromia

Čisté a otvorené okná či dvere s krásnym výhľadom sú však vyhovujúce len do momentu, než si uvedomíme, že pre svoj blahobyt a pohodlie potrebujeme aj určité súkromie.

Ilustračné foto. — Foto: Shutterstock.com/Palatinate Stock

Leto je už za nami, čo znamená, že štafetu si prebrala jeseň. Obdobie krásne sfarbených pohorí nám však množstvo potrebného denného svetla nevynahradí. Jeho nedostatok sa prejaví na celom našom tele, fyzickej i psychickej kondičke. Dostaví sa únava centrálneho nervového systému a zhoršenie fyziologických procesov v organizme. Narušená bude aj imunita, spomalí sa metabolizmus, ako aj rast a vývoj tela. Aké je riešenie?

Hľadať cestu z tejto nepríjemnej situácie nie je jednoduché, pretože v interiéri trávime viac ako 90 % svojho času. A práve počas týchto prechodných ročných období, dnes možno aj z dôvodu obavy o svoje zdravie, to platí dvojnásobne.

Vyskúšajte inteligentné vonkajšie žalúzie

Našťastie, máme k dispozícii budovy a obytné priestory s veľkými sklenenými plochami, cez ktoré je prúdenie denného prirodzeného svetla dostatočné. Okná a dvere, pomocou ktorých je presvetlenie interiéru veľmi jednoduché.

Čisté a otvorené okná či dvere s krásnym výhľadom sú však vyhovujúce len do momentu, než si uvedomíme, že pre svoj blahobyt a pohodlie potrebujeme aj určité súkromie. A práve s jeho vytvorením a správnou reguláciou svetla v interiér vám môžu pomôcť inteligentné vonkajšie žalúzie.

Užite si viac funkčnosti a pohodlia

Je dokázané, že pri slabom osvetlení sa začína u človeka rozvíjať agresivita, psychické poruchy a bolesti hlavy. Aby ste sa tomu vyhli a nemuseli hľadať náhrady v podobe umelého osvetlenia, je lepšie, ak vaše okná zbavíte závesov a záclon a inštalujete na ne moderné vonkajšie žalúzie od Profirolu.

Viac funkčnosti a pohodlia nie sú jediné výhody, ktoré vám táto tieniaca technika prinesie. Vonkajšie žalúzie či moderné pergoly vďaka svojmu prevedeniu, výberu farieb, veľkostí a typov perfektne zapadajú do moderného dizajnu akejkoľvek stavby.

Okrem vynikajúcich protislnečných vlastností sa však tieto žalúzie vyznačujú vysokou ekologickou bezpečnosťou, schopnosťou montáže na akúkoľvek okennú konštrukciu, ľahkou údržbou, jednoduchým používaním a odolnosťou.

Nový rozmer tienenia

Klasické dekorácie okien, pomocou ktorých možno dodnes regulujete tok denného svetla a slnečného žiarenia do interiéru, boli obmedzené na materiál, z ktorého sa vyrábali. Nie vždy poskytoval úplné zatemnenie okien a potrebné súkromie s vetraním.

Pri vonkajších žalúziách vyrobených z pevných kovových lamiel s LDPE tesnením to už neplatí. Postarajú sa o úplné zatemnenie okien s tým, že môžete pokojne vetrať a dopriať si čerstvý vzduch. Dobré izolačné vlastnosti týchto žalúzií s inteligentným systémom ovládania určite využijete aj počas chladnejších dní, kedy sa práve cez okná do interiéru často dostáva zima.

Dokonalá ochrana

Dôležitosť ochrany pred priamym slnečným žiarením by sa nemala podceňovať ani v jeseni, pretože aj počas tohto ročného obdobia (často ešte aj v zime) sa určite cez deň príjemne oteplí a slnko „oprie“ do okien plnou silou. Vonkajšie žalúzie sa postarajú o to, aby to nijako nenarušilo vaše pohodlie a neohrozilo kvalitu bývania.

Táto tieniaca technika zabraňuje nielen prehriatiu vzduchu v miestnosti, ale aj vyblednutiu čalúneného nábytku a iných interiérových predmetov. V zime vám môže pomôcť znížiť náklady na vykurovanie a spríjemniť tak celé bývanie. Tak sa o tom s profesionálnou tieniacou technikou od Profirol.sk presvedčte.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…