Vyrazte s Milkou za dobrodružstvom
Inzercia
Inzercia

Vyrazte s Milkou za dobrodružstvom

Vezmite deti na rodinný výlet niekam do prírody a nezabudnite si so sebou pribaliť chutnú desiatu.  

Ilustračné foto — Foto: shutterstock

BRATISLAVA 29. augusta - Vedeli ste, že aj napriek veľkému množstvu zábavnej elektroniky, ktorú v domácnostiach máme, si slovenské deti stále nájdu dostatok času na pobyt na čerstvom vzduchu? Mali by sme sa v tom od nich inšpirovať a menej času stráviť pred obrazovkami mobilov, či televízorov. Vezmite deti na rodinný výlet niekam do prírody a nezabudnite si so sebou pribaliť chutnú desiatu.  

Rodičia by mali s deťmi tráviť čas efektívne

Deti sú spoločenskí tvorovia a tie slovenské trávia radšej čas s druhými deťmi, než vo virtuálnom svete. Každý deň vyrazia von 4 z 5 detí vo veku od 6 do 18 rokov a v priemere tak trávia takmer 2 a pol hodiny svojho voľného času. Mladší sa často vonku hrajú a sú s najbližšou rodinou, starší potom skôr so svojimi kamarátmi. Čas, ktorý trávia deti mimo školy je naviazaný na to, aké majú rodičia priority. Preto by mali spoločný čas s deťmi tráviť tak, aby aktivity, ktoré spolu vykonávajú boli pre ne nielen poučné, ale i zábavné. Mnohí rodičia majú záujem, aby sa dieťa profilovalo/rozvíjalo aj mimo školy a tomu prispôsobujú spoločne trávený  čas,“ uvádza Nora Lauková, koučka, psychologička a rodinná terapeutka. Spoločne trávia rodičia s deťmi počas pracovných dní v priemere 5 hodín denne. Väčší rozdiel ale nastáva počas víkendov, kedy muži strávia s deťmi priemerne 11 hodín a ženy sú s deťmi počas víkendov dokonca 14 hodín.

Ako trávia slovenské deti svoj voľný čas?

  1. Chodenie von (80%)

  2. Sledovanie TV (69%)

  3. Hry na PC/mobile (66%)

  4. Vzdelávanie sa (57%)

  5. Sociálne siete (45%)

Spoločne za novými zážitkami

Podľa prieskumu, ktorý v júni tohto roku spracovala agentúra NMS Market Research pre značku Milka až 80% slovenských detí v rámci svojho voľného času strávi pobytom vonku, najčastejšie ide o žiakov na prvom stupni. S pribúdajúcim vekom klesá aktivita na čerstvom vzduchu a stúpa čas strávený na sociálnych sieťach. Preto by sme si mali nájsť čas a motivovať aj našich teenagerov. Stačí skúsiť vymyslieť program, ktorý by zaujal aj ich. Či už pôjde o športové aktivity ako sú bicyklovanie, kolobežky, plážové a vodné športy, až po zaujímavý výlet na netradičné a adrenalínové miesta. Na pomoc si nezabudnite vziať maškrty, ktorým neodolajú ani tí starší a ktoré vám zároveň dodajú dostatok energie. Tú vám zaistí napríklad novinka Milka Oreo Minis White 153g s lahodnou bielou čokoládou a osvedčená klasika Milka Oreo Minis 153g. Chrumkavé kúsky Oreo sušienok spolu s najjemnejšou čokoládou Milka poslúžia ako desiata na cesty a najlepšie chutia, keď sa o ne podelíte s vašimi blízkymi. 

Foto: Milka

O projekte

 

Prieskum k projektu „Voľný čas slovenských detí“ spracovala agentúra NMS Market Research pre značku Milka. Na online dotazník odpovedalo v priebehu júna 2020 500 respondentov (rodičov detí vo veku 6-18 rokov) zo Slovenska. Rovnaký prieskum bol v júni realizovaný aj v Čechách.

V rámci tejto aktivity môžu zákazníci v priebehu augusta získať za nákup produktov určených značiek vo vybraných obchodoch cestovnú fľašu Milka Oreo a iné darčeky do vydania zásob. Pre ďalšie informácie sledujte facebookovú stránku Milky: https://www.facebook.com/Milka.cz.sk.

 

 

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…