Dizajnový a praktický doplnok každej modernej kuchyne
Inzercia
Inzercia

Dizajnový a praktický doplnok každej modernej kuchyne

Poďte sa spolu s nami pozrieť na to, prečo sú barové stoličky stále viac obľúbené a podľa čoho si ich vybrať?

Ilustračné foto. — Foto: Shutterstock.com/Breadmaker

Moderný štýl interiéru je dnes veľmi bežný, čo nie je žiadne prekvapujúce zistenie, pretože doň  úspešne zapadá celý rad jedinečných a moderných modelov nábytku, vrátane barových stoličiek. Áno, aj tento dizajnový a praktický doplnok tvorí jadro každej modernej kuchyne.

Poďte sa spolu s nami pozrieť na to, prečo sú barové stoličky stále viac obľúbené a podľa čoho si ich vybrať?

Moderné barové stoličky

Barový pult v moderných štúdiových kuchyniach alebo jedálňach môže slúžiť ako priestorový doplnok. V skutočnosti sa dá ale pomocou vhodne zvoleného barového pultu kompaktne oddeliť aj jedálenský kút od pracovného priestoru. Okrem toho sa barový pult spolu s vysokými barovými stoličkami môže stať štýlovým prvkom interiéru.

Výhody, ktoré ocení celá rodina, ale aj vaša kuchyňa

Barové stoličky v kombinácii s barovým pultom vyzerajú v priestore veľmi elegantne a módne. Okrem krásneho dizajnu majú však aj ďalšie iné výhody, a to:

  • Sú ideálne pre malé kuchynské priestory, pretože vyžadujú veľmi málo miesta. S nimi sa kuchyňa okamžite stane o niečo priestrannejšou, rafinovanejšou a elegantnejšou.
  • Na rozdiel od klasických modelov stoličiek, sú omnoho vyššie, pretože nie sú určené pre jednoduchý stôl, ale bar.
  • Zaberajú minimálny priestor. Väčšinou je to spôsobené tým, že sú vybavené malým sedadlom, ktoré priestor v kuchyni šetrí.
  • Prítomnosť malého alebo vôbec žiadneho operadla znamená, že tieto stoličky nie sú priamo určené na dlhodobé sedenie a pohodlie pri práci. Avšak, aj na našom trhu a v obchodoch už nájdete modely, ktoré operadlo dávno majú a sú dokonca veľmi pohodlné. Vybrať si však musíte na základe vašej osobnej preferencie, priestoru a vlastností produktu.
  • Barové stoličky najlepšie využijete v kombinácii s barovými pultmi, v ktorých je možné namontovať veľa zásuviek a skriniek na pohodlné a kompaktné skladovanie kuchynského náradia.

Ako si vybrať barovú stoličku do vašej kuchyne?

Pri výbere barovej stoličky do kuchyne existuje veľa kritérií. Veľmi dôležitý je napríklad výber materiálu. Ten by ste si mali zvoliť na základe štýlu interiéru a vyťaženosti priestoru. Ideálne čalúnenie je koža, koženka alebo pevná látka s obsahom elastanu.

Tvar je dôležitý tiež. Tu si môžete vybrať spomínaný model s operadlom alebo bez. Z praktického hľadiska môže byť ale operadlo pri využití a pohodlí nevyhovujúce. Treba si to vyskúšať.

Charakteristickým znakom barovej stoličky je aj jej otočný mechanizmus a pohodlné nastavenie výšky, vďaka ktorým nemusíte stoličku pre zmenu polohy vždy premiestňovať.

Nájdu sa však aj barové stoličky, ktoré sú pevné, s klasickými štyrmi nohami. Ak si vyberiete model s jednou kovovou nohou, treba myslieť aj na údržbu spodnej časti základne stoličky, na ktorej sa môže držať prach a nečistoty.

Pamätajte aj na veľkosť sedadla, pretože čím menšie je, tým nepríjemnejšie bude sedenie na ňom. Nakoniec je veľmi dôležitá aj špeciálna opierka nôh, vyrobená tak, aby sa vám na barovej stoličke sedelo čo najpohodlnejšie a nohy mali svoje miesto.

Kuchynská barová stolička sa po zvážení všetkých týchto dôležitých detailov môže stať cenovo dostupným, jednoduchým, ale zároveň jedinečným a originálnym dizajnovým riešením na ozdobenie absolútne akejkoľvek kuchyne. Tak sa o tom presvedčte a svoju kuchyňu si týmto moderným vybavením zariaďte.

 

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…