Ako môže byť niekto, kto je tak nechutne tučný, krásny? Renáta Názlerová jednoducho a trefne odrovnala všetkých kritikov
Ľubomíra Somodiová
Ľubomíra Somodiová

Ako môže byť niekto, kto je tak nechutne tučný, krásny? Renáta Názlerová jednoducho a trefne odrovnala všetkých kritikov

Hviezda Súdnej siene Renáta Názlerová čelí útokom kvôli svojej hmotnosti už od detstva. V najnovšom videu trefne pomenovala dôvod, prečo niektorí ľudia majú potrebu tých druhých kritizovať.

Hviezda Súdnej siene Názlerová presne definovala, prečo sú ľudia netolerantní. — Foto: Instagram/renata.nazlerova

BRATISLAVA 5. augusta - Energická moderátorka a mediátorka Renáta Názlerová, ktorú ľudia poznajú najmä vďaka relácii Súdna sieň, kde stvárňuje nebojácnu právničku, je inšpiráciou pre mnohé ženy. Síce si je vedomá, že má pár kíl navyše, komplexami rozhodne netrpí. Naopak, vďaka sebavedomiu a uvedomelosti rozdáva rady ostatným ženám, ktoré nie sú vyrovnané so svojím vzhľadom.

„Je to smutný obraz tejto doby, že sa ľudia zameriavajú na to, čo nie je podstatné. Ja ale na rozdiel od iných žien, ktoré sú pri tele a kedysi boli štíhle, mám tú výhodu, že ja som tučibomba odmalička. Takže mne poznámky na zovňajšok nemôžu ublížiť,“ povedala pred časom v rozhovore pre Dobré noviny.

Vyvracia stereotypy

Podľa nej už dávno neplatí klišé, že žena, ktorá je tučná, nie je krásna a tá, ktorá je krásna, zasa nemôže byť múdra.

Prvá časť tohto klišé je zrejme tŕňom v oku mnohých ľudí, ktorí majú potrebu Názlerovú súdiť a kritizovať pre jej váhu. Aj preto sa v jednom zo svojich videí zamýšľala nad tým, kde sa berie v ľuďoch netolerancia. Vystihla to geniálne.

Spomenula si na komentár, v ktorom jej jedna pani milo odkázala, že aj keď má kilá navyše, stále je krásna. Spustilo to lavínu hejtu „Ako môže byť niekto, kto je tak nechutne tučný, krásny?“ Pýtali sa poniektorí.

Renáta Názlerová.
Renáta Názlerová. Foto: Facebook/Renáta Názlerová

Aj ženy s kilami navyše sa mužom páčia

Sama tvrdí, že žije rovnaký život ako aj chudé ženy. „Predstavte si, že aj ženám s kilami navyše muži nadbiehajú, predstavte si, že aj my sme milované a obdivované, predstavte si, že máme normálny milostný život,“ vysvetľuje vo videu. 

„Myslím si, že ženy, ktoré píšu tie zúrivé komentáre, si myslia že ony majú všetko, ony sú vyšportované, krásne, namaľované. Pýtajú sa, ako je možné, že taká tučná Renáta má obdivovateľov a ony nie? Irituje ich to,“ dodala. 

Kde pramení netolerantnosť?

Podľa moderátorky netolerantnosť pramení z vlastnej nespokojnosti. „Namiesto toho, aby ste sa sústredili na tých, ktorých radi sledujete a kritizujete, skúste sa zamerať radšej na seba a porozmýšľať, prečo vás to tak irituje a mrháte tým zbytočne energiu,“ radí.

Odpoveď podľa jej slov väčšinou nie je v človeku, ktorý nás irituje, ale odpoveď je v nás. Tvrdí, že je jedno, či je niekto biely alebo čierny, disponuje veľkým majetkom alebo nie, je taký alebo onaký. Dôležitá je spokojnosť so sebou samým. „Ak napríklad nejakú ženu teší, že chodí výstredne oblečená a teší ju, že na seba strháva pozornosť a cíti sa byť šťastná a následne je milá k ostatným, tak nech je taká, nechajte ju žiť,“ odkázala.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…