S Pellegrinim odchádza zo Smeru 10 poslancov: Títo ľudia budú tvoriť jeho novú stranu
TASR, Dobré noviny
TASR, Dobré noviny

S Pellegrinim odchádza zo Smeru 10 poslancov: Títo ľudia budú tvoriť jeho novú stranu

Bývalý premiér Peter Pellegrini, ktorý patrí medzi najvýraznejšie postavy strany Smer-SD, oznámil založenie novej strany.

Peter Pellegrini — Foto: TASR/Jaroslav Novák

BRATISLAVA 17. júna - Bývalý premiér Peter Pellegrini, ktorý patrí medzi najvýraznejšie postavy strany Smer-SD, oznámil založenie novej strany. Odchádzajú s ním dvaja podpredsedovia strany Richard Raši a Peter Žiga, členka predsedníctva Denisa Saková a tiež poslanci Ľubica Laššáková, Ján Ferenčák, Matúš Šutaj Eštok, Peter Kmec, Erik Tomáš, Róbert Puci a Ján Blcháč.

Oznámili to na spoločnej stredajšej tlačovej konferencii. Pellegrini verí, že toto číslo nie je konečné a že do septembra sa im podarí zaregistrovať novú politickú stranu. „Chceme byť hlasom sociálnej demokracie na Slovensku,“ zdôraznil Pellegrini s tým, že nový projekt má stáť na pilieroch ochrany sociálne slabších, má niesť silný humanitný odkaz i protifašistickú tradíciu.

Dvere do projektu sú vraj otvorené

Predstavovať má podľa jeho slov spojenie profesionality, skúsenosti, odhodlania a energie. Priblížil, že v najbližšom čase začnú procesy na registráciu politického subjektu. Má to byť strana „s transparentným otvoreným financovaním bez pokútnych oligarchov v pozadí". Dodal, že dvere do nového projektu sú naďalej otvorené.

Na snímke zľava poslanec Ján Blcháč, podpredseda strany Richard Raši, poslanci Peter Kmec, Ján Ferenčák, členka predsedníctva Denisa Saková, podpredseda parlamentu Peter Pellegrini (Smer-SD), poslankyňa Ľubica Laššáková, podpredseda SMER-SD Peter Žiga, poslanci Matúš Šutaj Eštok, Róbert Puci a Erik Tomáš.
Na snímke zľava poslanec Ján Blcháč, podpredseda strany Richard Raši, poslanci Peter Kmec, Ján Ferenčák, členka predsedníctva Denisa Saková, podpredseda parlamentu Peter Pellegrini (Smer-SD), poslankyňa Ľubica Laššáková, podpredseda SMER-SD Peter Žiga, poslanci Matúš Šutaj Eštok, Róbert Puci a Erik Tomáš. Foto: TASR/Jaroslav Novák

„Ponúkame skúsenosť, odbornosť, aby sme mohli pracovať pre ľudí, aby sme ich mohli zastupovať vo vrcholnej politike. Verím, že vytvoríme takú politickú silu, ktorá bude príťažlivá pre ľudí, ktorá bude presadzovať ich potreby,“ povedal Ferenčák a vyzval kolegov starostov a primátorov, aby sa rovnako k projektu pridali.

Pellegrini nedávno oznámil, že končí v strane Smer-SD, vzdáva sa funkcie jej podpredsedu a značku Smer-SD podľa vlastných slov necháva „otcovi zakladateľovi", predsedovi Robertovi Ficovi. Tvrdí, že oficiálnu ponuku od Fica na post predsedu nedostal. Nevylúčil založenie novej strany, nechce prevziať už existujúci subjekt. Naďalej chce ísť cestou sociálnej demokracie.

Už ste čítali?

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…