Koronavírus zastavil Hromadu v rozlete. Cíti sa ako v zlom sne
TASR
TASR

Koronavírus zastavil Hromadu v rozlete. Cíti sa ako v zlom sne

Slovenskému futbalistovi Jakubovi Hromadovi zastavila pandémia koronavírusu túžobne očakávaný reštart po ťažkom zranení a tiež ho pripravila o možnosť zabojovať o návrat do pražskej Slavie.

Jakub Hromada — Foto: TASR/Erika Ďurčová

Liberec 16. apríla (TASR) - Slovenskému futbalistovi Jakubovi Hromadovi zastavila pandémia koronavírusu túžobne očakávaný reštart po ťažkom zranení a tiež ho pripravila o možnosť zabojovať o návrat do pražskej Slavie.

Úradujúci majster ho v zime poslal na hosťovanie do Slovana Liberec, kde Hromada zatiaľ nestihol nabrať dostatočnú zápasovú prax. Dvadsaťtriročný stredopoliar má obrovskú smolu na zranenia, ktoré už viackrát pribrzdili jeho rozlet.

Ako v zlom sne

„Pripadám si trochu ako v zlom sne. Po mojom februárovom návrate na trávniky začalo všetko fungovať, dostal som sa do formy a fyzicky som sa cítil lepšie. Prestal som myslieť na zranenie a veril som, že ma čakajú krajšie chvíle. Bohužiaľ, všetko zastavila pandémia. Ale už som si zvykol nemať ružové okuliare. Snažím sa byť pripravený, že sa vždy môže niečo stať. Nikdy nevieme, čo nám život prinesie. Určite ma mrzí, čo sa stalo, ale všetci sme na tom rovnako,“ povedal Hromada v rozhovore pre sport.cz.

V jarnej časti českej Fortuna ligy stihol nastúpiť v troch víťazných dueloch, zahral si aj v pohári proti Slovácku. „Pre všetkých by bolo najlepšie, keby sa liga normálne dohrala. A pre mňa osobne obzvlášť,“ priznal Hromada, ktorý v mladosti pôsobil v Taliansku a o šírení ochorenia sa dozvedel z prvej ruky od svojho agenta Roberta Sisticiho.

Nepríjemné správy z Talianska

„Neboli to príjemné správy. V Taliansku bolo európske epicentrum pandémie a v prvých týždňoch tam zažili obrovský chaos a neistotu. Bolo to tam naozaj hrozné. Z jeho slov mi behal mráz po chrbte. Starších ľudí museli odpájať od prístrojov, aby zachránili mladších. Naozaj nebolo príjemné počúvať, čo sa v Taliansku dialo. Momentálne už to snáď majú pod kontrolou. Trochu som sa bál aj o Roberta, hoci nežije v Lombardsku, ale v Rimini na východnom pobreží. Ale viem, že on je poctivý a takých vecí sa bojí. Je asi najzodpovednejší Talian, takže poctivo sedí doma a situáciu sleduje len v televízii," poznamenal bývalý reprezentant do 21 rokov.

Hromada dodržiava individuálny tréningový plán, aby bol po reštarte ligových súťaží čo najlepšie pripravený. „Dni sú občas veľmi dlhé, ale celkom sa to dá zvládať. Máme individuálne plány, človek aspoň na pár hodín vyjde z domu na čerstvý vzduch a ide si zabehať alebo zacvičiť. Okrem toho niečo spolu s priateľkou varíme, pečieme.“

Už ste čítali?

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…