Philips zvýši produkciu ventilátorov a dôležitých zdravotníckych prístrojov
TASR
TASR

Philips zvýši produkciu ventilátorov a dôležitých zdravotníckych prístrojov

Holandský výrobca spotrebnej elektroniky Philips zvýši produkciu dôležitých zdravotníckych prístrojov, aby pomohol diagnostikovať a liečiť pacientov s ochorením COVID-19.

Výkonný šéf Philipsu Frans van Houten (vpravo) — Foto: TASR/AP

Amsterdam 23. marca (TASR) - Holandský výrobca spotrebnej elektroniky Philips zvýši produkciu dôležitých zdravotníckych prístrojov, aby pomohol diagnostikovať a liečiť pacientov s ochorením COVID-19.

Spoločnosť Philips v nedeľu (22.3.) uviedla, že jej cieľom je v priebehu nasledujúcich ôsmich týždňov zdvojnásobiť výrobu ventilátorov a do 3. štvrťroka dosiahnuť jej štvornásobné zvýšenie.

„V súčasnosti vyrábame okolo tisíc ventilátorov týždenne a v najbližších týždňoch chceme dosiahnuť zvýšenie výroby na približne 2000,“ povedal generálny riaditeľ Frans van Houten. Dodal, že koncern bude pokračovať naďalej vo zvyšovaní produkcie, pretože eviduje obrovský dopyt.

Van Houten ďalej povedal, že sa skontaktoval so svojimi hlavnými konkurentmi, ako sú Draeger a Medtronic, ktorých cieľom je tiež zvýšiť produkciu. „Náš nárast (výroby) sám o sebe určite nebude stačiť,“ povedal. „Dúfame však, že spoločne pokryjeme dopyt.“

Koncern Philips dúfa, že sa mu podarí zvýšiť aj výrobu ďalších zariadení dôležitých v boji proti novému koronavírusu, ako sú monitory vitálnych funkcií, diagnostické zobrazovacie systémy a softvérové riešenia pre nemocnice na monitorovanie a starostlivosť o pacientov na jednotkách intenzívnej starostlivosti.

Preto Philips očakáva, že zamestná ďalších ľudí vo výrobe a presunie tiež súčasných zamestnancov na výrobné linky tam, kde sú najviac potrební. Van Houten pripomenul, že najdôležitejšie v rámci týchto plánov je, aby dodávatelia spolupracovali, čo pomôže uľahčiť zvyšovanie výroby.

Koncern Philips však aj napriek veľkému dopytu po dôležitých zdravotníckych zariadeniach očakáva, že pandémia koronavírusu poškodí jeho výsledky v 1. polroku 2020. Philips už predtým varoval pred vplyvom pandémie na zisk v 1. štvrťroku, pretože dopyt po jeho spotrebiteľských výrobkoch klesol a svetové dodávateľské reťazce boli vážne narušené.

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…