Polícia zverejnila zoznam otvorených hraničných priechodov
TASR
TASR

Polícia zverejnila zoznam otvorených hraničných priechodov

Na otvorených hraničných priechodoch budú hasiči v súvislosti s výskytom nového koronavírusu merať teplotu, policajti rozdávať letáky a upozorňovať ľudí na povinnú karanténu.

Na snímke kontrola vodičov na hraničnom prechode s Maďarskom SVK 79 Slovenské Nové Mesto//HUN 37 Sátoraljaújhely v Slovenskom Novom Meste — Foto: TASR/Roman Hanc

Bratislava 13. marca (TASR) – Občania SR sa na územie Slovenska dostanú len cez veľké hraničné priechody, malé sú zatvorené. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PPZ) Denisa Bárdyová.

Na otvorených hraničných priechodoch budú hasiči v súvislosti s výskytom nového koronavírusu merať teplotu, policajti rozdávať letáky a upozorňovať ľudí na povinnú karanténu. „Kto nemá pobyt na Slovensku, cez hranice sa na územie SR nedostane," pripomenula Bárdyová. Dodala, že tieto opatrenia sa týkajú všetkých hraničných priechodov okrem Poľska, avšak polícia monitoruje pohyb a správanie sa občanov aj tam.

Zatvorené hraničné prechody:

Zatvorený je hraničný priechod s Českou Republikou Červený Kameň – Nedašova Lhota. S Maďarskom sú uzatvorené priechody Schengenská cesta medzi Čunovom – Rajkou, Obec Peťov – most cez hraničnú rieku, Kalonda – Ipolytarnoc, Tachty – Cered, Lenartovce – Banréve, Hosťovce – Tornádska, Buzica – Butos, Perín – Hidasnemeti, Slovenské Nové Mesto – Sátorljaújhely – peší, Trstená pri Hornáde – Keked, Skaroš – Holohaza, Veľký Kamenec – Pácin a Pribeník – Lácacséke. S Rakúskom sú zatvorené priechody Záhorská Ves – Angern – kompa a Bratislava – Kopčianska ulica priechod do Rakúska.

Otvorené hraničné prechody

Otvorené hraničné priechody s Českou republikou sú Čadca – Milošová – Šance, Svrčinovec – Mosty u Jablunkova, Klokočov – Bíla, Makov – Bíla-Bumbálka, Horné Srnie – Brumov-Bylnice, Drietoma – Starý Hrozenkov, Nová Bošáca – Březová, Moravské Lieskové – Strání, Lysá pod Makytou – Střelná, Vrbovce – Velká nad Veličkou, Brodské – Břeclav (diaľnica), Brodské – Lanžhot, Holíč – Hodonín, Skalica- Sudoměřice (nová cesta) a Skalica - Sudoměřice (stará cesta).

S Rakúskom sú otvorené priechody Bratislava – Jarovce - Kittsee (diaľnica), Bratislava – Jarovce- Kittsee (stará cesta), Bratislava – Petržalka – Berg a Moravský Svätý Ján – Hohenau.

S Maďarskom sú otvorené hraničné priechody Bratislava Čunovo – Rajka (diaľnica aj stará cesta), Medveďov – Vámosszabadi, Komárno – Komárom, Štúrovo – Esztergom, Salka – Letkés, Šahy – Parassapuszta, Slovenské Ďarmoty – Balssagyarmat, Šiatorská Bukovinka – Salgótarján Kráľ – Bánréve, Milhosť – Tornyosnémeti (kraj KE), Hraničný prechod Milhosť – Tornyosnémeti (kraj BB) a Slovenské Nové Mesto – Sátoraljaújhely.

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…