Biatlon-SP: Nóri vyhrali štvrtú štafetu a získali malý glóbus. Slováci obsadili 18. miesto
TASR
TASR

Biatlon-SP: Nóri vyhrali štvrtú štafetu a získali malý glóbus. Slováci obsadili 18. miesto

Nórski biatlonisti triumfovali v sobotňajšej štafete na 4x7,5 km v rámci 7. kola Svetového pohára v Novom Meste na Morave.

Ilustračná foto. — Foto: TASR/AP

Nové Mesto na Morave 7. marca (TASR) - Nórski biatlonisti triumfovali v sobotňajšej štafete na 4x7,5 km v rámci 7. kola Svetového pohára v Novom Meste na Morave.

Kvarteto Vetle Sjaastad Christiansen, Johannes Dale, Tarjei Bö a Johannes Thingnes Bö dosiahlo čas 1:10:25,3 h, pre Nórsko vyhralo štvrtú zo šiestich štafiet prebiehajúcej sezóny a získalo malý glóbus.

Na druhom mieste skončili s mankom 38,2 sekundy Ukrajinci a tretiu priečku si vybojovali Švédi (+43,3). Slovenské kvarteto v zložení Michal Šima, Martin Otčenáš, Šimon Bartko a Matej Baloga obsadilo 18. miesto so stratou 6:45,0 min.

V Novom Meste na Morave panovali v sobotu náročné podmienky, počas pretekov padal sneh s dažďom a na strelnici sa točil vietor. Nóri sa držali od začiatku na čelných priečkach, Christiansen potreboval na oboch položkách jeden náboj navyše, ale odovzdal ako prvý.

Dale sa zdržal na ležke, no stojku zvládol čisto a T. Böa poslal na tretí úsek opäť z prvej priečky. Ten dobíjal len raz a keď odovzdal štafetu svojmu bratovi Johannesovi Thingnesovi, mali Nóri náskok už 42,1 sekundy pred druhými Talianmi. Za nimi išli v tesnom závese Bielorusi, Nemci, Švédi, Rusi a s miernou stratou aj Ukrajinci. Johannes Thingnes Bö odstrieľal obe položky čisto a do cieľa prišiel v pohode s náskokom 38,2 sekundy.

Na záverečnom úseku sa tak bojovalo „len“ o druhé miesto. Dve strelecké položky zvládol bez chyby Rus Said Karimulla Chalili, no v behu výrazne zaostal a do cieľa prišiel až štvrtý. Druhú priečku nakoniec vybojoval pre Ukrajinu, ktorú vedie Slovák Juraj Sanitra, Dmytro Pidručnyj, tretí skončili Švédi.

Slovákom sa preteky nevydarili, Michal Šima nezvládol stojku a už na prvom úseku musel ísť na trestné kolo. Martin Otčenáš tak vyrazil na trať až na 24. mieste, na ležke potreboval dva náhradné náboje, no posunul sa na 21. pozíciu. Šimon Bartko sa dvakrát opravil na stojke a posunul sa ešte o priečku vyššie. Na záverečný úsek naskočil debutant v SP Matej Baloga, ktorý potreboval štyri náhradné náboje a nakoniec finišoval na 18. mieste so stratou 6:45,0 minúty.

7. kolo SP štafeta mužov na 4x7,5 km:

1. Nórsko (Vetle Sjaastad Christiansen, Johannes Dale, Tarjei Bö, Johannes Thingnes Bö) 1:10:25,3 h (0+5), 2. Ukrajina (Arťom Pryma, Sergij Semenov, Ruslan Tkalenko, Dmytro Pidručnyj) +38,2 s (0+5), 3. Švédsko (Sebastian Samuelsson, Jesper Nelin, Peppe Femling, Martin Ponsiluoma) +43,3 (1+8), 4. Rusko +46,9 (0+7), 5. Nemecko +57,2 (1+10), 6. Taliansko +1:46,9 (0+5), 7. Bielorusko +2:17,5 (1+7), 8. Slovinsko +2:53,8 (0+7), 9. Švajčiarsko +3:00,4 (0+6), 10. Rakúsko +3:09,1 (0+10), ... 18. SLOVENSKO (Michal Šima, Martin Otčenáš, Šimon Bartko, Matej Baloga) +6:45,0 (1+13)

konečné poradie SP v štafetách mužov (po 6 zo 6):

1. Nórsko 348 b, 2. Francúzsko 302, 3. Nemecko 264, 4. Rusko 253, 5. Ukrajina 216, 6. Slovinsko 216, ... 20. SLOVENSKO 130

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…