Beh na lyžiach: Johaugová nestačila na Karlssonovú, no má veľký glóbus
TASR
TASR

Beh na lyžiach: Johaugová nestačila na Karlssonovú, no má veľký glóbus

Švédska bežkyňa na lyžiach Frida Karlssonová nečakaným spôsobom zvíťazila v pretekoch na 30 km klasicky s hromadným štartom v rámci Svetového pohára v nórskom Osle.

Víťazná Švédka Frida Karlssonová (uprostred) pózuje s druhou Therese Johaugovou z Nórska (vľavo) a treťou Ebbou Anderssonovou zo Švédska . — Foto: TASR/AP

Oslo 7. marca (TASR) - Švédska bežkyňa na lyžiach Frida Karlssonová nečakaným spôsobom zvíťazila v pretekoch na 30 km klasicky s hromadným štartom v rámci Svetového pohára v nórskom Osle.

V cieľovej rovinke prešpurtovala o 1,2 sekundy suverénku na dlhých tratiach domácu Therese Johaugovú. Tretia skončila ďalšia Švédka Ebba Anderssonová (+20,9). Johaugová si napriek tomu definitívne zaistila veľký krištáľový glóbus za prvenstvo v Svetovom pohári.

Už istá držiteľka malého glóbusu za dištančné Johaugová mala ešte 10 kilometrov pred cieľom náskok 53,2 sekundy. Lenže potom švédska dvojica Karlssonová, Anderssonová vymenila lyže a odštartovala veľkú stíhaciu jazdu.

Bronzová medailistka z minuloročných MS na tridsiatke Karlssonová sa potom odpútala od svojej krajanky, no 1,5 km pred cieľom mala stále ešte 10-sekundový odstup. Dobehla ju až na štadióne a predbehla na cieľovej rovinke. Cítila som sa dnes skvele. Mala som výborne pripravené lyže. Cítila som v závere mimoriadne silná, naháňala som súperku ako na love. Nakoniec som do toho dala všetko a viedlo to k úspechu,“ tešila sa v cieli 20-ročná Švédka.

Johaugová si po pretekoch prevzala veľký glóbus, svoj tretí v kariére. K istote jeho zisku potrebovala iba 4 body. Na štadióne pre obavy zo šírenia koronavírusu neboli diváci.

SP v behu na lyžiach v Osle:

ženy - 30 km klasicky s hromadným štartom: 1. Frida Karlssonová (Švéd.) 1:22:19,1 hod, 2. Therese Johaugová (Nór.) +1,2 s, 3. Ebba Anderssonová (Švéd.), 4. Charlotte Kallaová (Švéd.) +40,5, 5. Natalia Nepriajevová (Rus.) +43,1, 6. Katharina Hennigová (Nem.) +43,9, 7. Kerttu Niskanenová (Fín.) +46,7, 8. Anamarija Lampičová (Slovin.) +48,0, 9. Anne Kyllönenová (Fín.) +48,3, 10. Nadine Fähndrichová (Švajč.) +49,0

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…