Sviňa kraľuje rebríčkom návštevnosti aj po štvrtom víkende
TASR
TASR

Sviňa kraľuje rebríčkom návštevnosti aj po štvrtom víkende

Necelý mesiac v kinách stačil politickému trileru Sviňa na to, aby sa stal druhým najnavštevovanejším slovenským filmom v novodobej histórii.

Jozef Vajda vo filme Sviňa — Foto: Facebook/Film Sviňa

Bratislava 3. marca (TASR) - Necelý mesiac v kinách stačil politickému trileru Sviňa na to, aby sa stal druhým najnavštevovanejším slovenským filmom v novodobej histórii. Od premiéry 6. februára nepretržite kraľuje rebríčkom návštevnosti a prepisuje historické tabuľky.

„Doteraz ho videlo 369 316 divákov, čím sa stal nielen druhým najnavštevovanejším slovenským filmom od roku 1993, ale aj šiestym najnavštevovanejším filmom vôbec," TASR o tom informovala Perla Žinčíková, PR manažérka filmu.

Prekonala aj Avatara

Sviňa za sebou nechala najväčšie slovenské filmové hity Všetko alebo nič (340 994 divákov), Čiaru (332 400 divákov) a Únos (279 000), ale aj svetové blockbustery ako Hotel Transylvania (289 785), Avengers: Endgame (278 000 divákov) a Zrodila sa hviezda (271 600 divákov) a prekonala aj legendárneho Avatara (366 533).

„Keďže je film ešte stále s veľkým úspechom premietaný v kinách a už štvrtý víkend za sebou prilákal najviac divákov, je pravdepodobné, že môže ašpirovať až na stupne víťazov spomedzi historicky najnavštevovanejších filmov,“ poznamenala Žinčíková a pripomenula, že zatiaľ na vrchole dominuje slovenská historická snímka Bathory s počtom 432 300 divákov.

Celoslovenský rekord v tržbách

S tržbami 2 372 398 eur urobila Sviňa celoslovenský rekord a zaujala v rebríčku prvé miesto. Zároveň z hľadiska tržieb získala druhé miesto spomedzi všetkých filmov uvádzaných na Slovensku. Najziskovejšou snímkou je zatiaľ hudobný životopis o skupine Queen Bohemian Rhapsody, ktorý má na konte 2,492 milióna eur.

Nielen komerčný úspech filmu režisérov Mariany Čengel-Solčanskej a Rudolfa Biermanna nakrúteného podľa knižného bestselleru Arpáda Šoltésza si všimli aj vo filmovom magazíne Variety. „Film Sviňa sa stal slovenským blockbusterom a prepájajúcou niťou medzi divákmi v období prichádzajúcich volieb,“ uviedol.

Obzvlášť potešiteľný je podľa Žinčíkovej fakt, že Sviňa vzbudila veľký záujem aj v menších mestách a obciach s jednosálovými kinami, ako Ružomberok, Michalovce, Komárno, Námestovo, kde je permanentne vypredaná a je ťažké sa do kina dostať. „S veľmi priaznivým prijatím sa stretlo aj nasadenie verzie s maďarskými titulkami, čo sa stalo tiež vôbec prvýkrát v histórii,“ uzavrela.

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…