VOĽBY: Na Štrbskom Plese museli pre vysoký záujem dopĺňať hlasovacie lístky
TASR
TASR

VOĽBY: Na Štrbskom Plese museli pre vysoký záujem dopĺňať hlasovacie lístky

Na Štrbskom plese je zapísaných 80 voličov, no s hlasovacími lístkami prišlo niekoľko stoviek ľudí.

Dlhé rady ľudí sa tvoria na celom Slovensku. Na snímke volebná miestnosť v mestskej časti Prešova Šidlovec zriadená v priestoroch pohostinstva vo voľbách do Národnej rady Slovenskej republiky. Prešov, 29. februára 2020. — Foto: TASR/Maroš Černý

Poprad/Spišská Nová Ves 29. februára (TASR) – Priebeh parlamentných volieb v mestách a obciach na Spiši je zatiaľ pokojný. Zapisovateľ Obvodnej volebnej komisie (ObVK) v Poprade Ladislav Maličký pre TASR potvrdil, že záujem o voľby je veľký. „Účasť je u nás dosť vysoká, niekde musíme aj doplňovať hlasovacie lístky, pretože chodí veľa ľudí s hlasovacím preukazom. Napríklad na Štrbskom Plese je zhruba 80 zapísaných voličov a už tam bolo voliť niekoľko stoviek ľudí. Ale aj na takéto veci musíme byť pripravení, keďže v Tatrách je veľa návštevníkov,“ uviedol.

V 137 volebných okrskoch v okresoch Poprad a Levoča zatiaľ podľa neho nemali hlásené žiadne mimoriadne udalosti a priebeh volieb je pokojný.

Podpredseda ObVK v Spišskej Novej Vsi Stanislav Lorko dodal, že podobná situácia je aj na južnom Spiši. „Všetko je v poriadku, nemali sme hlásené nič, čo by sme nezvládli. Máme informácie, že účasť je pomerne vysoká, ľudia stoja v radoch, aby mohli hlasovať. Teraz nedávno šli kolegovia do terénu, situáciu stále monitorujeme,“ zhodnotil. V okresoch Spišská Nová Ves a Gelnica je viac ako 110 okrskov.

Ani v mestách a obciach okresu Stará Ľubovňa nezaznamenali žiadne narušenie priebehu volieb. „Doteraz sme stihli obehnúť takmer polovicu okrskov, ďalšia nás ešte čaká. Zatiaľ je všetko v poriadku, nikto nám nehlásil priestupok či narušenie, priebeh je plynulý. Účasť je zatiaľ podľa našich informácií veľmi dobrá,“ priblížil situáciu zapisovateľ ObVK v Starej Ľubovni Radoslav Beňo s tým, že doposiaľ museli riešiť len bežné technické záležitosti. V okrese Stará Ľubovňa môžu voliči svoj hlas odovzdať v 62 okrskoch, právo voliť tam má takmer 40.000 obyvateľov.

Rovnako ani v okrese Kežmarok doposiaľ nezaznamenali narušenie priebehu volieb. „Žiadne problémy sme hlásené nemali, všetko ide hladko. Účasť podľa toho, ako sme boli na kontrole, vyzerá byť celkom vysoká, ľudia chodia priebežne,“ zhodnotil zapisovateľ ObVK v Kežmarku Dušan Mašlonka. V mestách a obciach tam môžu voliči odovzdať svoj hlas v 68 okrskoch.

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…