Výťažok benefičného bowlingového turnaja PSK pomôže ľuďom v núdzi
TASR
TASR

Výťažok benefičného bowlingového turnaja PSK pomôže ľuďom v núdzi

Nadácia Prešovského samosprávneho kraja (PSK) pre podporu rodiny rozdelí ľuďom v núdzi ďalších 10 000 eur.

Ilustračné foto — Foto: pexels.com/Skitterphoto

Prešov 26. februára (TASR) - Nadácia Prešovského samosprávneho kraja (PSK) pre podporu rodiny rozdelí ľuďom v núdzi ďalších 10 000 eur. Ide o sumu získanú od donorov benefičného bowlingového turnaja, ktorý usporiadal v utorok (25. 2.) PSK. Podujatie podporili viaceré osobnosti, podnikatelia i firmy z celého kraja. TASR o tom informovala hovorkyňa PSK Daša Jeleňová.

Charitatívny turnaj zorganizoval kraj v spolupráci so súkromnou spoločnosťou. Jeho poslaním je zmierniť nepriazeň osudu jednotlivcom a rodinám a pomôcť tým, ktorí sa ocitli v sociálnej, ekonomickej a existenciálnej núdzi. Jeho výťažok bol ako vlani venovaný Nadácii PSK pre podporu rodiny.

„Nadácia funguje už takmer rok a počas jej pôsobenia sme sa stretli s mnohými rodinami, ktoré sa ocitli v neľahkej fáze svojho života a požiadali o pomoc pre seba, no najmä pre svoje deti. Je chvályhodné, ak spájame spoločne sily pre dobro iných a hľadáme možnosti pre zmiernenie nepriazne ich osudu,“ povedal predseda PSK Milan Majerský.

Podujatia sa zúčastnilo množstvo osobností verejného, spoločenského života, ale aj podnikateľskej sféry z celého kraja. Pre dobrú vec dovedna zápolilo 23 družstiev. Dohromady sa podarilo vyzbierať 10.000 eur.

„Vlani Nadácia PSK pomohla spolu 67 rodinám a 86 jednotlivcom v ich neľahkej životnej situácii. Účel použitia týchto finančných prostriedkov bol široký. Od pomoci pri preplácaní rehabilitačných pobytov pre deti so zdravotným znevýhodnením, cez pomoc pri úprave bytov, splácaní nájmu až po kúpu rôznych pomôcok a zariadení. Adresná pomoc smerovala aj počas mimoriadnej situácie pre obyvateľov bytovky na Mukačevskej ulici v Prešove,“ konkretizoval správca Nadácie PSK pre podporu rodiny Viktor Guman.

Ako uviedol, finančnú pomoc pritom môžu získať rodiny s hendikepovanými deťmi na preplácanie nákladov na rehabilitáciu alebo pomôcky, či liečbu, ktoré nevie garantovať štát, respektíve verejné alebo súkromné poisťovne.

Prostriedky môžu získať aj jednotlivci alebo rodiny, ktorých postihla náhla životná udalosť, teda živelná pohroma, požiar, choroba, pracovný či iný úraz, na základe čoho došlo k ich výraznému zhoršeniu sociálnej situácie a sami si bez cudzej pomoci nedokážu pomôcť. Finančný príspevok je určený aj pre jednotlivcov a rodiny, kde živiteľ rodiny má zmenšenú pracovnú schopnosť alebo je fyzicky či psychicky hendikepovaný.

Nadácia PSK pre podporu rodiny funguje od marca minulého roku. Jej zakladateľom je PSK, ktorý je aj najväčším prispievateľom. V minulom roku nadácia vyzbierala sumu takmer 89 000 eur. Najväčšou sumou pritom prispela krajská samospráva, ktorá vyčlenila príspevky celkovo vo výške 63 362 eur.

Zvyšok boli sponzorské dary od firiem a spoločností, ako aj od fyzických osôb. Nadácia zorganizovala i verejné zbierky a pomáhala aj nefinančne - darovaním školských pomôcok, potravín či vecných darov od donorov.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z PREŠOVSKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…