Na konci pohrebu sa z truhly začal ozývať hlas. A smútiaci vybuchli smiechom
Lenka Miškolciová
Lenka Miškolciová

Na konci pohrebu sa z truhly začal ozývať hlas. A smútiaci vybuchli smiechom

Video zo smutno-smiešneho pohrebu sa stalo rýchlo virálnym. Keby o tom nebožtík vedel, bol by vraj nadšený, potvrdila jeho dcéra.

Shay by bol nesmierne rád, keby vedel, že sa mu jeho blízkych podarilo rozosmiať aj v tak tragickej chvíli, ako bol jeho vlastný pohreb. — Foto: Reprofoto Youtube, Twitter

LEINSTER 14. októbra - Smútiaci, ktorí boli prítomní na pohrebe Shaya Bradleyho v írskom meste Leinster nemohli veriť vlastným ušiam, keď sa zrazu na konci pohrebu začal z truhly ozývať hlas nebožtíka. Ako sledovali truhlu, ktorá postupne klesala hlbšie do zeme, zrazu sa z nej ozvali slová: „Haló? Haló? Pustite ma von.“ A všetci smútiaci nemohli inak, ako len vybuchnúť do smiechu, ktorý bol stále intenzívnejší.

Vysvitlo, že sa Shay ešte pred smrťou nahral, aby svojich blízkych naposledy pobavil a rozveselil aj v tak smutnej situácii, ako bol jeho vlastný pohreb. O existencii nahrávky vedela iba jeho dcéra Andrea, ktorá to neskôr všetkým vysvetlila, informuje britský portál Daily mail. Nahrávka sa ozývala z reproduktora umiestneného na zemi.

Ako nahrávka pokračovala, Shay začal byť pomerne vulgárny, čo prítomných smútiacich rozosmialo ešte viac: „Kde to do p*** som? Pustite ma von, pustite ma von! Je tu ku*va tma! Počujem kňaza? Tu je Shay, som v krabici. Tu priamo pred vami, som mŕtvy,“ hovorí Shay v nahrávke, v ktorej si neskôr aj zaspieval pieseň od speváka Neila Diamonda s názvom Hello again: „Ahojte znova, ahojte. Volám len, aby som sa rozlúčil,“ zanôtil si Shay naposledy.

Rodina a blízki jednoducho nemohli inak, ako sa smiať. Shay by bol určite nesmierne rád, keby vedel, že sa mu jeho blízkych podarilo rozosmiať aj v tak tragickej chvíli, čo potvrdila aj jeho dcéra Andrea: „Bol by veľmi rád, keby vedel, koľko ľudí sa mu podarilo rozosmiať. Bola to úžasná osobnosť,“ opísala svojho otca, ktorý zomrel 8. októbra po dlhej a ťažkej chorobe. Aj preto, že predvídal koniec, dokázal sa ešte predtým nahrať a svojich blízkych naposledy pobaviť. Zrejme však netušil, že rozosmeje nielen ich, ale aj státisíce ľudí na internete, ktorí video zo smutno-smiešneho pohrebu zdieľali.

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…