Charterová sezóna košického letiska sa opäť ukazuje ako rekordná
TASR
TASR

Charterová sezóna košického letiska sa opäť ukazuje ako rekordná

TASR o tom v utorok informovala Karolína Linhartová z košického letiska.

Ilustračné foto — Foto: TASR/Roman Hanc

Košice 8. októbra (TASR) – Letisko Košice privítalo od začiatku apríla do konca septembra tohto roka 182.855 dovolenkárov, čo medziročne predstavuje nárast o 9,3 %. Celkovo letiskom za prvých deväť mesiacov roka 2019 prešlo 473.134 cestujúcich, čo je oproti minulému roku nárast o 5,5 %.

Letná charterová sezóna odštartovala už 19. apríla letom do egyptskej Hurghady. Cestovné kancelárie ponúkali počas celej sezóny s odletom z Košíc celkovo 13 destinácií v deviatich krajinách. Doteraz najnavštevovanejšími destináciami počas stále prebiehajúcej charterovej sezóny boli Antalya (Turecko) - 74.666 cestujúcich, Burgas (Bulharsko) – 28.018 a Rodos (Grécko) – 15.115.

Úplnou novinkou bola sezónna pravidelná linka do cyperskej metropoly Larnaka, ktorú prevádzkovala od 11. júna spoločnosť Cyprus Airways raz týždenne. Lietalo sa každý utorok až do konca septembra lietadlom typu Airbus A319 s kapacitou 144 sedadiel. Na leto 2020 letecká spoločnosť okrem linky do Larnaky pripravuje aj spojenie z Košíc na Korfu.

Zmenou v charterovom letovom poriadku oproti minulým rokom je výrazný nárast počtu leteckých spoločností, ktoré lety do jednotlivých prímorských destinácií prevádzkujú. Okrem stabilných partnerov, ako Smartwings, Bulgaria Air či Tailwind, pribudli aj nové letecké spoločnosti, ako Anadolujet, Pegasus, Orange2Fly alebo Astra Airlines.

Ponuka letov je k dispozícii aj po letných prázdninách. V období až do 25. októbra sa lieta do destinácií, ako Rodos, Heraklion, Antalya, Hurghada a Larnaka. Posledný charterový let je aktuálne plánovaný na 15. novembra s odletom do Hurghady v Egypte.

„Po minuloročnej rekordnej charterovej sezóne sme boli v očakávaniach na toto leto opatrní. Avšak cestujúci z našej širokej spádovej oblasti opäť potvrdili, že lietajú z Košíc radi, a to nás veľmi teší. Vďaka dobre pripravenej ponuke zo strany cestovných kancelárií a obrovskému záujmu cestujúcich o odlety z Košíc všetko nasvedčuje tomu, že aj táto letná sezóna by mohla byť pre letisko Košice rekordnou," uviedol výkonný riaditeľ košického letiska Michael Tmej.

K pravidelným dopravcom z košického letiska patria LOT, Austrian Airlines, ČSA, Eurowings alebo nízkonákladový Wizzair. Od 27. októbra sa obnoví priama letecká linka z Košíc do nemeckého Düsseldorfu so spoločnosťou Eurowings. Do Düsseldorfu sa bude lietať štyrikrát týždenne, a to každý pondelok, stredu, piatok a nedeľu.

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…