Návštevnosť kraja počas MS v hokeji výrazne stúpla
TASR
TASR

Návštevnosť kraja počas MS v hokeji výrazne stúpla

Výrazný nárast návštevnosti Košického kraja počas tohtoročných majstrovstiev sveta (MS) v ľadovom hokeji zaznamenala krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus.

Na snímke vľavo hore Ladislav Nagy počas rozlúčky s hokejovou kariérou v Steel Aréne po zápase základnej A-skupiny Slovensko – Dánsko — Foto: TASR/František Iván

Košice 11. septembra (TASR) – V počte prenocovaní za mesiac máj eviduje najvyšší percentuálny medziročný nárast (41,3 %) spomedzi všetkých krajov. Počet prenocovaní cudzincov stúpol takmer o 80 %, väčšinou išlo o návštevníkov z Fínska. Ako TASR informovala, počet ubytovaných návštevníkov dosiahol v máji číslo 43.683 a návštevníci v ubytovacích zariadeniach strávili 101.804 nocí.

Čo sa týka zahraničného trhu, počet prenocovaní cudzincov medziročne stúpol na 47.405, pričom viedli Fíni (7286), Česi (5948) a Nemci (4505). Ubytovaných bolo najviac Čechov (2825), Maďarov (2157) a Fínov (1717).

Ako krajská organizácia cestovného ruchu pripomenula, ďalšie desiatky až stovky ľudí mohli počas šampionátu bývať na súkromí alebo cez platformu Airbnb. „Počet ubytovaných hostí zo zahraničia medziročne stúpol o 27,8 %. Pre porovnanie, v Bratislavskom kraji, ktorý tiež hostil šampionát, bol rast 16,7 %," dodáva Košice Región Turizmus.

Pomohli aj okresom v okolí

Počty návštevníkov i prenocovaní za máj atakujú obvykle najsilnejšie mesiace sezóny, ktorými sú júl a august. Napríklad v Košiciach bol počet prenocovaní za máj vyšší ako vlani v júli, alebo v auguste. V okrese Michalovce vzrástol počet návštevníkov oproti minuloročnému máju o 151 %, v okrese Gelnica o 41,2 % a v okresoch Rožňava, Trebišov a Košice približne o štvrtinu.

„Z toho vyplýva, že hokejový šampionát mal skutočne pozitívny dopad nielen pre podnikateľov pôsobiacich na území mesta Košice, ale profitovali z neho subjekty v celom Košickom kraji," doplnila výkonná riaditeľka Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková.

Povzbudivá správa

Predseda Košického samosprávneho kraja (KSK) Rastislav Trnka skonštatoval, že májový najvyšší percentuálny rast počtu cudzincov spomedzi všetkých krajov na Slovensku je mimoriadne povzbudivá správa pre všetkých, ktorí pôsobia v odvetví cestovného ruchu.

„Zároveň je to dobrý signál aj pre KSK, ktorý rôznymi aktivitami i marketingovou podporou prispel k tomu, aby sa návštevníci u nás cítili čo najlepšie," uzavrel s tým, že aj na príklade MS v hokeji vidieť dosah takýchto podujatí na cestovný ruch a aj preto sa v budúcnosti budú snažiť pritiahnuť do KSK významné športové podujatia.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z KOŠICKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…

Zázraky sa dejú! Malému Natymu ste vyzbierali viac peňazí, ako…

Neopísateľná radosť. Ani samotní rodičia spočiatku neverili, že…

SÚRNE: Chlapček má 3 nádory na mieche. Potrebuje operáciu v…

Keď mal Nathanael sedem rokov, zistilo sa, že má v hlavičke nádor. Pomohli…

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…