Dievčatko s alopéciou sa bálo, ako ju prijmú v škole. Napriek tomu vyhrala súťaž o najlepší účes
Dominika Pacigová
Dominika Pacigová

Dievčatko s alopéciou sa bálo, ako ju prijmú v škole. Napriek tomu vyhrala súťaž o najlepší účes

Už v siedmich rokoch prišla o korunu ženskej krásy. Keď školáčke diagnostikovali alopéciu, prežívala veľmi ťažké obdobie. 

— Foto: Instagram / Daniella Wride

SALT LAKE CITY 11. septembra - Gianessa Wride mala sedem rokov, keď jej začali vypadávať chumáče vlasov. Prešlo iba dvadsať dní a na hlave jej neostal ani jeden vlas. Keď jej diagnostikovali alopéciu, zasiahlo to nielen ju, ale aj celú jej rodinu, uvádza portál People.

Ťažké obdobie 

Alopécia je autoimunitné ochorenie, ktoré spôsobuje vypadávanie vlasov. Príčiny vzniku môžu byť skutočne rôzne, či už ide o dedičnosť, stres či nesprávne stravovanie. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hey everyone, so we went to the doctors for Gianessa today. She has been diagnosed with alopecia areata. It is an auto-immune disease. She had the stomach flu about 1 1/2 weeks before she started losing her hair. The doc said that her body wanted ao badly to fight that virus that it got a little to excited and created antibodies again her hair as well. He said that the pattern in which her hair is falling out, mainly referring to along the hairline in front by her forehead, means she may not ever really grow it back. Also, she has had eczema, which apparently is linked in some way, but I need to look more into that. There is no cure or medication she can take. They can do pill steroids, but once she stops taking them the hair falls out again. Also, they can do steroid injections into the scalp. Neither of these options sits well with Tyler and I so for now we will embrace her new fabulous look. Her asthma has been acting up lately and he immplied that she maybe allergic to dogs or cats or something else now. And if her asthma acts up it sends signals to her body to try and fight something, which in turn aggravates the hair loss. She is still her beautiful, sassy, smart, loving, kind self. And I'm excited to embrace this and have fun trying new things with her. This girl is fierce and brave, way more so than I could have ever imagined. I love her more than anything. #alopecia #alopeciaareata #brave #baldisbeautiful #nohairdontcare #youthinkyourehavingabadhairday

Príspevok, ktorý zdieľa Daniella Wride (@daniellawride),

Jej telíčko spočiatku bojovalo s vírusom. „Týždeň a pol pred tým, ako začala strácať vlasy, mala chrípku. Lekárka nám povedala, že vlasy jej už nikdy nenarastú,“ napísala jej mama Daniella Wride na sociálnej sieti.

S diagnózou alopécie sa viacerí členovia rodiny nedokázali zmieriť. „Bolo to pre mňa nesmierne ťažké. Veľmi som sa obávala, že by ju niekto mohol začať šikanovať,“ povedala pre People Daniella.

Šíria povedomie o ochorení 

Gianessa mala v škole súťaž o najšialenejší účes Crazy Hair Day, do ktorej sa, samozrejme, chcela zapojiť. Keďže v tom čase už nemala na hlave ani vlások, jej mama prišla s úžasnou myšlienkou. V obchode so šperkami kúpila maličké perličky, ktorými jej vyzdobila hlavu. 

Školáčka sa spočiatku obávala, ako ju príjmu spolužiaci. V momente, keď vstúpila do triedy, stres a strach z nej opadol. Spolužiaci si jej "účes" zamilovali a dokonca sa stala aj víťazkou súťaže. 

Jej mamka Daniella verí, že aj prostredníctvom sociálnych sietí budú šíriť osvetu o tomto ochorení. Keďže fotku publikovala približne pred dvomi rokmi a v dnešných dňoch opäť koluje po internete, vyzerá to tak, že sa jej to darí. Ďalším jej cieľom je povzbudzovať ľudí, ktorí prišli o vlasy. „Vlasy nerobia človeka tým, kým je. Všetko sa ukrýva v jeho vnútri,“ dodala Daniella Wride.

Už ste čítali?

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…

Zázraky sa dejú! Malému Natymu ste vyzbierali viac peňazí, ako…

Neopísateľná radosť. Ani samotní rodičia spočiatku neverili, že…

SÚRNE: Chlapček má 3 nádory na mieche. Potrebuje operáciu v…

Keď mal Nathanael sedem rokov, zistilo sa, že má v hlavičke nádor. Pomohli…

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…