Poctou pre Hanu Hegerovú budú album, inscenácia a koncert
TASR
TASR

Poctou pre Hanu Hegerovú budú album, inscenácia a koncert

Fanúšikovia speváčky Hany Hegerovej si možno budú pamätať, s akým šarmom oslavovala svoje 77. narodeniny, ktoré nazvala „hranaté narodeniny".

Hana Hegerová — Foto: TASR/Vladimír Benko

Bratislava 10. septembra (TASR) - V podobnom duchu, v jej štýle, i keď bez jej osobnej prítomnosti sa tohtoročná jeseň ponesie v znamení osláv jej 88. narodenín (*20. 10. 1931, Bratislava). V roku 2011 oficiálne ukončila spevácku kariéru. K blížiacim sa narodeninám vychádza album, premiéru mala divadelná inscenácia a pripravuje sa veľkolepý koncert. TASR o tom informovala PR manažérka Adriana Čahojová.

V piatok 6. septembra vydal Supraphon prvýkrát v kompletnej nezostrihanej podobe na 2CD záznam predstavenia divadla Semafor s názvom Recital Hegerová +Horníček 1966. Šansóny Hany Hegerovej doplnil Miroslav Horníček monológmi, ktoré s obsahmi piesní korešpondovali a zároveň ich rovnocenne, s humorom a inteligenciou umocňovali.

O emocionálnej sile tejto originálnej dvojice, ktorá svoje majstrovstvo preukázala v nápaditej réžii Jána Roháča, sa poslucháči budú môcť presvedčiť vďaka dvojalbumu, ktorý prinesie nahrávku v remastrovanej podobe a s výpravným bukletom, obsahujúcim zaujímavé dobové fotografie a dokumenty.

Od premiéry 7. septembra budú Mestské divadlá pražské uvádzať autorské predstavenie režiséra Jakuba Nvotu nazvané Bez Hany (Hommage á Hana Hegerová). Inscenácia divadla Rokoko je poctou piesňam Hany Hegerovej, ktorá svoju spevácku kariéru začínala práve v tomto divadle.

Spolu s hercami Mestských divadiel pražských Ninou Horákovou, Tomášom Havlínkom a Petrom Konášom účinkuje Dana Marková a slovenská herecká hviezda Zuzana Mauréry.

Veľký záujem vzbudzujú tiež dva veľkolepé narodeninové koncerty Hana Hegerová 88 v pražskom Forume Karlín 20. a 21. októbra, kde hviezdy českej i slovenskej hudobnej a divadelnej scény spoločne vzdajú hold legendárnej šansoniérke a zaspievajú najslávnejšie a najobľúbenejšie piesne z jej repertoáru.

O hudobný sprievod sa postará kapela klaviristu Petra Maláska v rovnakom zložení, v akom dlhé roky sprevádzala samotnú Hegerovú.

Už ste čítali?

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…

Zázraky sa dejú! Malému Natymu ste vyzbierali viac peňazí, ako…

Neopísateľná radosť. Ani samotní rodičia spočiatku neverili, že…

SÚRNE: Chlapček má 3 nádory na mieche. Potrebuje operáciu v…

Keď mal Nathanael sedem rokov, zistilo sa, že má v hlavičke nádor. Pomohli…

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…