Slovensko opanoval volejbalový ošiaľ. Duel s Nemeckom prekonal rekord v sledovanosti
TASR
TASR

Slovensko opanoval volejbalový ošiaľ. Duel s Nemeckom prekonal rekord v sledovanosti

Slovenským volejbalovým reprezentantkám, ktoré aktuálne bojujú na majstrovstvách Európy, sa darí nielen na palubovke, ale aj na televíznych obrazovkách.

Na snímke volejbalistky Slovenska počas hymny pred stretnutím D-skupiny ME vo volejbale žien Slovensko - Nemecko — Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 28. augusta (TASR) - Ich utorkový duel v D-skupine v Bratislave s Nemeckom (1:3) si pozrelo takmer 200 000 divákov. Ide tak o najsledovanejší zápas volejbalistiek vo vysielaní RTVS v histórii peoplemetrov. Sledovanosť zápasov rástla spolu s výkonmi volejbalistiek, ktoré si tromi víťazstvami zabezpečili historický úspech – postup do osemfinále ME žien.

Kým ich prvý zápas so Španielskom videlo na televíznych obrazovkách 94 000 divákov, utorkový duel s nemeckými reprezentantkami si pozrelo až 198 000 divákov s podielom na trhu v skupine 12+ 10,9 percenta. V najsledovanejšej minúte malo Dvojku zapnutú 295 000 divákov.

Záujem stále rastie

„Sme veľmi radi, že úspešné a najmä emotívne ťaženie našich dievčat si našlo odozvu aj u televíznych divákov. Veríme, že tímové výkony slovenských volejbalistiek prilákajú na štadión a k obrazovkám ešte viac priaznivcov, ako doteraz. Odozva už teraz úžasnej púte turnajom je dôkazom, že vrcholné podujatia s účasťou slovenských športovcov patria do vysielania RTVS," uviedol v tlačovej správe tímlíder RTVS pre priame prenosy Pavol Gašpar.

Záujem divákov o zápasy slovenských volejbalistiek na ME postupne rástol. Zatiaľ čo duel Slovensko – Španielsko sledovalo na televíznych obrazovkách 94 000 divákov, sobotný duel so Švajčiarskom si zaplo 103 000 divákov. Tretí víťazný zápas s Bieloruskom z bratislavského zimného štadióna videlo 147 000 divákov.

Súboj o priebežné prvé miesto v skupine s volejbalistkami Nemecka si v utorok pozrelo 198 000 divákov. RTVS pripravuje priame prenosy aj z ďalších zápasov slovenských volejbalistiek na ME, už vo štvrtok sa zverenky Marca Fenoglia stretnú v záverečnom skupinovom zápase s výberom Ruska (prenos od 15.20 h.).

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…