So svojou ženou to ťahá už 30 rokov. Toto sú pravidlá šťastného manželstva podľa Toma Hanksa
Klaudia Fiolová
Klaudia Fiolová

So svojou ženou to ťahá už 30 rokov. Toto sú pravidlá šťastného manželstva podľa Toma Hanksa

Známy herec je ženatý už dlhých 31 rokov s Ritou Wilson.

Oscarový herec je šťastne ženatý už 31 rokov — Foto: Facebook/Tom Hanks

HOLLYWOOD 24. augusta - Tom Hanks nepochybne patrí k najúspešnejším a zároveň aj najpopulárnejším hercom sveta. Dosvedčuje to obrovské množstvo ocenení, z ktorých najviac vyčnievajú dve Ceny akadémie za najlepšieho herca v hlavnej úlohe za filmy Philadelphia Forrest Gump. Tom však nevyniká len pracovnými úspechmi, pochváliť sa môže aj v súkromí. Herec je prototypom slávnej osobnosti s usporiadaným manželským životom.

Bezsenné noci v Seattli, Philadelphia, Forrest Gump, Apollo 13, Zachráňte vojaka Ryana, Láska cez internet, Zelená míľa, StroskotanecChyť ma, ak to dokážeš, Da Vinciho kód, Atlas mrakov a nespočetné množstvo ďalších. To je zoznam filmov, v ktorých sa ako hlavný protagonista predstavil kučeravý rodák z Concordu v Kalifornii.

Prominentný pár žije spolu už 31 rokov

Málokto však vie, že s manželkou tvoria pár už od roku 1988, čo znamená krásnych 31 rokov spoločného života. Od sedemdesiatych rokov bol Tom ženatý s americkou herečkou, Samanthou Lewisovou, s ktorou má dve deti - Colina a Elizabeth. V roku 1985 sa spoznal so svojou terajšou manželkou, Ritou Wilsonovou. O pár rokov neskôr sa herec rozviedol a v roku 1987 sa „novou“ pani Hanksovou stala Rita.

Tom Hanks s manželkou Ritou
Tom Hanks s manželkou Ritou Foto: Facebook/Stephen Hennessey

Obľúbený herec rozpráva o svojej manželke len v superlatívoch. V mnohých rozhovoroch sa vyjadril, že je Rita jeho osudnou ženou. V rozhovore pre portál People povedal, že doteraz nechápe, čo na ňom vidí. Je nesmierne šťastný, že si našiel ženu svojho života. Podľa jeho slov treba na manželstve pracovať a prezradil aj pár tipov, ktoré sa mu za tie roky osvedčili. 

Nehrňte sa do manželstva pred 30-tkou

Tom a Rita sa spoznali počas nakrúcania filmu Blázni a dobrovoľníci v roku 1985, kde hrali zamilovaný pár. Už vtedy sa medzi nimi vytvorilo akési puto a o pár rokov neskôr už spoločne stáli pred oltárom.

Herec sa z predošlého manželstva poučil a ako sám tvrdí, bol mladý a nerozvážny, keď si zobral za ženu Samanthu. Teraz už vie, že radšej mal počkať a to radí aj ostatným.

Vždy nájdite spoločný kompromis

Nezáleží na vážnosti situácie, vždy musíte nájsť nejakého spoločného menovateľa. Chcete predsa prežiť dlhý a šťastný život spolu. Tom kvôli manželke prešiel z katolíckeho náboženstva na grécku pravoslávnu cirkev. Nikdy toto rozhodnutie neoľutoval, práve naopak. Vzdal tak úctu nie len svojej manželke ale aj jej rodičom, ktorí vyznávajú túto vieru. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Tom Hanks (@tomhanks),

Podporte sa navzájom

Keď herec získal svojho prvého Oscara, poďakoval sa najmä svojej manželke, ktorá pri ňom vždy stojí a môže sa na ňu spoľahnúť. V roku 2015 diagnostikovali Rite rakovinu prsníka.

Veľmi sa bála, ako jej manžel zareaguje, ale jej obavy boli zbytočné. Tom sa staral o svoju vyvolenú a stál pri nej aj počas tých najťažších chvíľ. Aj tieto momenty posilnili ich vzťah.

Netreba zabúdať na maličkosti

Známy herec kvôli svojej práci veľa cestuje, ale Rita sa ho snaží väčšinou doprevádzať, aby boli spolu čo najviac. Ak sa jej to však nepodarí, Tom jej nezabúda doma nechávať malé odkazy.

Taktiež si fotí miesta, kde sa nachádza, aby potom mohol poslať detailnú fotosériu svojej polovičke. Tá sa vždy poteší a má pocit, že je stále pri svojom mužov.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Rita Wilson (@ritawilson),

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Rita Wilson (@ritawilson),

Milujte svojho partnera preto, aký je 

Tom a Rita si cenia všetky veci, ktoré zažijú spolu. Svoj vzťah nikdy nebrali ako samozrejmosť. „Milovala ma, aj keď som schudol kvôli úlohe, a potom zase pribral. Milovala ma aj vtedy, keď som nemal vlasy a naopak, aj keď som ich mal. Táto žena ma proste miluje a ja to viem. Som najšťastnejší muž na celom svete,"  povedal herec. 

Najdôležitejšie je nájsť toho pravého

Mnoho novinárov sa umelca pýtalo, čo je kľúčom na dlhé a šťastné manželstvo. Tom sa vždy len usmeje a odpovie: „Kľúčom je nájsť tú pravú osobu. A ja som mal to šťastie, že som túto osobu stretol. Rita Wilson je žena môjho života."

Už ste čítali?

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…

Zázraky sa dejú! Malému Natymu ste vyzbierali viac peňazí, ako…

Neopísateľná radosť. Ani samotní rodičia spočiatku neverili, že…

SÚRNE: Chlapček má 3 nádory na mieche. Potrebuje operáciu v…

Keď mal Nathanael sedem rokov, zistilo sa, že má v hlavičke nádor. Pomohli…

Pred očami Slovenska schudla 57 kíl: Jediné, čoho som sa za…

Relácia Extrémne premeny jej pomohla k tomu, aby zmenila svoj život. Lucia teraz…

Slovák spravil z chudobnej dievčiny Miss Ekvádoru. Michalove…

Cestovateľ, fotograf, dobrodruh a milovník španielčiny. Veľkou vášňou…

Viktor Vincze otvorene o ekológii a o tom, ako jeho priznanie…

Známy moderátor v rozhovore prezradil, prečo začal s príspevkami na Instagrame…