Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím hudbu pre ľudí, ktorí dozrievajú spolu so mnou
Klaudia Fiolová
Klaudia Fiolová

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím hudbu pre ľudí, ktorí dozrievajú spolu so mnou

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal hit. O svojich začiatkoch a názoroch na súčasnú hudbu, ale aj o svojom pripravovanom turné nám porozprával legendárny Peter Nagy.

BRATISLAVA 14. augusta - Spevák a člen kapely Indigo je autorom mnohých nezabudnuteľných hitov. Peter Nagy sa hudbe venuje už od útleho detstva a medzi jeho prvé hity patrili skladby ako Profesor Indigo, Aj tak sme stále frajeri či So mnou nikdy nezostárneš. 

„Dva roky po tom, ako sme nahrali skladbu Profesor Indigo, sa z neho zo dňa na deň stal hit a rádiá ho začali hrať. A my sme sa zrazu objavili na prvých priečkach hitparád," spomínal Peter Nagy v internetovom Dobrom rádiu na svoje začiatky. Práve táto pesnička mu pomohla v naštartovaní jeho kariéry.

Skladby plné metafor a skrytých myšlienok

Fanúšikovia dozrievajú podľa speváka spolu s ním. Veľa z nich mu neskôr napísalo, že až s odstupom času pochopili význam danej pesničky. „Ja používam vo svojich skladbách metafory a často je tá hlavná myšlienka niekde v skladbe začarovaná. Moje pesničky vždy odzrkadľujú dobu, súčasné problémy a dianie. Málokedy sú o láske. Zaujímajú ma civilizačné témy. Napríklad v poslednej pesničke 50 žiráf spievam o tom, že príde raz deň, keď nás táto Zem neunesie," hovorí a dodáva, že ho preto najviac zaujímajú témy, ktoré ešte nikto v skladbách nespracoval.

Okrem spievania sa Peter venoval aj foteniu. Je to ďalší umelecký smer, ktorému sa venoval. Po pár rokoch si ale splnil všetky méty a vrátil sa k mikrofónu. Tento rok oslávil krásne jubileum 60 rokov a spolu s kapelou pripravuje aj koncertné turné po Slovensku aj Česku.

Do Dobrého rádia zavítal aj spevák Peter Nagy
Do Dobrého rádia zavítal aj spevák Peter Nagy Foto: Archív: Dobré rádio

Keďže sám vyrastal v Československu, chcel rozdeliť vystúpenia v oboch krajinách. Koncerty sa odohrajú v štyroch slovenských a siedmich českých mestách. Veľkolepé turné odštartuje 2. októbra v Nitre. „V Indigu hrajú skvelí muzikanti, na ktorých sa môžem kedykoľvek spoľahnúť. Momentálne dávame dokopy nový program, ktorý chceme uviesť na našich koncertoch. Určite vytiahneme na vystúpeniach aj staršie klasiky, ktoré od nás fanúšikovia očakávajú. Ale rád hrám aj menej známe a novšie pesničky,"  vysvetľuje.

„Čím má človek viac rokov, tým viac by mal byť nad vecou. Ja mám skladbu s názvom Rozhľadňa, kde spievam o tom, že som si postavil rozhľadňu z kameňov mojich rokov; je čas byť vysoko nad vecou," takouto životnou múdrosťou uzavrel rozhovor slávny spevák v štúdiu Dobrého rádia.

SLEDUJTE NAJVÄČŠIE HITY A POZITÍVNE SPRÁVY NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…