Stav herca Delona sa po porážke zlepšuje, tvrdí jeho mladší syn
TASR
TASR

Stav herca Delona sa po porážke zlepšuje, tvrdí jeho mladší syn

Informáciu o porážke zverejnil minulý štvrtok Delonov starší syn Anthony.

Na snímke francúzska herecká legenda Alain Delon — Foto: TASR/AP

Paríž 12. augusta (TASR) - Francúzsky herec Alain Delon sa po prekonanej cievnej mozgovej príhode a vnútrolebečnom krvácaní cíti dobre. Fanúšikov o tom ubezpečil mladší syn 83-ročného herca Alain-Fabien Delon, ktorý sa im súčasne poďakoval za prejavy sympatií a podpory.

Alain-Fabien Delon v nedeľu na svojom konte na sociálnej sieti Instagram zverejnil fotografiu, ktorá zachytáva Alaina Delona s úsmevom na tvári a sediaceho v kresle. V krátkom popise Delon ubezpečil, že jeho otec sa má čoraz lepšie.

Informáciu o porážke zverejnil minulý štvrtok Delonov starší syn Anthony. Uviedol, že jeho otec pred niekoľkými týždňami prekonal mozgovú porážku a následne aj vnútrolobečné krvácanie a momentálne sa zotavuje vo Švajčiarsku. O deň neskôr Delonova dcéra Anouchka vyhlásila, že jej otec už rozmýšľa o svojich nových projektoch.

Samotný Delon nedávno pri preberaní Zlatej palmy za celoživotné dielo udelenej porotou filmového festivalu v Cannes avizoval svoj odchod zo sveta filmu. Pripomenul, že jeho filmová kariéra trvala 62 rokov. Podľa jeho slov bolo ťažké udržať sa na výslní, ale ešte ťažšie je odísť. Uviedol, že ešte pred svojím odchodom zo sveta filmu sa chce poďakovať publiku, ktorému podľa svojich slov vďačí za to, že sa stal hviezdou.

Delon patrí najmä v rodnom Francúzsku k najobdivovanejším hercom. V roku 1963 za rolu vo filme Gepard, kde hral s Claudiou Cardinale a Burtom Lancasterom, získal v Cannes Zlatú palmu. Diváci ho poznajú napríklad zo snímok Čierny tulipán (1964) alebo Dvaja muži v meste (1973), v roku 2008 si zahral Julia Caesara v komédii Asterix a Olympijské hry, o dva roky neskôr sa podieľal na romantickej komédii Jeden manžel navyše. Delon zažiaril aj vo filmoch Rocco a jeho bratia (1960), V žiari slnka (1960), Sicílsky klan (1969), Borsalino (1970), Zorro (1975), Kto nastaví kožu (1981) a mnohých ďalších.

V posledných rokoch ale vyvolal kontroverzie napríklad tým, že sa prihlásil k priateľstvu s francúzskym krajne pravicovým politikom Jeanom-Marie Le Penom. „Som pravičiar, bodka," povedal Delon v rozhovore s novinármi s tým, že nie je stúpencom krajnej pravice.

 

Už ste čítali?

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…

Sima Martausová: To, že môžem spievať a skladať piesne, vnímam…

Úsmevom pozitívne naladí nejedného človeka a charakterizuje…